fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Von der Leyen vyzvala na vytrvalú vojenskú a hospodársku podporu pre Ukrajinu

Európska únia podľa Ursuly von der Leyen nikdy neprijme ruské hrozby.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.3.2023 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) nikdy neprijme ruské hrozby. V utorok sa tak počas príhovoru v kanadskom parlamente vyjadrila predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyen. Informuje o tom portál denníka The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nikdy neprijmeme, že vojenská veľmoc fantazírujúca o impériu prekročí tankmi medzinárodnú hranicu,” vyjadrila sa v príhovore po viac ako roku od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Euroblok 27 krajín podľa jej slov „nikdy neprijme toto ohrozenie európskej bezpečnosti a samotných základov našej medzinárodnej komunity”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Von der Leyen zároveň vyzvala na „vytrvalú vojenskú a hospodársku podporu” pre Ukrajinu a zopakovala výzvy, aby Rusko „zaplatilo za svoj zločin agresie” po tom, ako v novembri navrhla zriadiť špecializovaný súd na stíhanie takýchto zločinov.

Viac k témam: Predsedníčka Európskej komisie (EK), rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Von der Leyen vyzvala na vytrvalú vojenskú a hospodársku podporu pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií