fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Washington nemá indície vojenského ohrozenia Moldavska alebo Rumunska zo strany Ruska

Podľa Ukrajiny dve ruské rakety v piatok preleteli cez vzdušný priestor týchto krajín. Moldavsko to potvrdilo, ale Rumunsko uviedlo, že ruská raketa preletela vo vzdialenosti 35 kilometrov od rumunských hraníc.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.2.2023 (SITA.sk) – USA nemajú indície priameho vojenského ohrozenia Moldavska alebo Rumunska zo strany Ruska. Povedal to hovorca amerického rezortu zahraničia Vedant Patel po tom, ako Ukrajina uviedla, že dve ruské rakety v piatok preleteli cez vzdušný priestor týchto krajín.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Udržiavame úzke kontakty a komunikáciu s našimi moldavskými partnermi a rumunskými spojencami,” dodal Patel. Informuje o tom web The Guardian.

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj uviedol, že dve ruské rakety preleteli cez moldavský a rumunský vzdušný priestor. Moldavsko si predvolalo ruského veľvyslanca a potvrdilo, že najmenej jedna raketa preletela jeho vzdušným priestorom. Rumunsko, ktoré je členom NATO, uviedlo, že ruská raketa s plochou dráhou letu preletela vo vzdialenosti 35 kilometrov od severovýchodných rumunských hraníc, ale nenarušila rumunské územie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Washington nemá indície vojenského ohrozenia Moldavska alebo Rumunska zo strany Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií