Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnávatelia v Amerike zvýšili počet pracovníkov o niekoľko desiatok tisíc, FED môže v najbližších mesiacoch opäť pokračovať vo zvyšovaní úrokovej sadzby

Miera nezamestnanosti klesla v marci na 3,5 %, čo nie je ďaleko nad 53-ročným minimom 3,4 % stanoveným v januári.

7.4.2023 (SITA.sk) – Americkí zamestnávatelia v marci zvýšili počet pracovníkov o 236-tisíc, čo je odrazom odolného trhu práce a naznačuje, že Federálny rezervný systém (Fed) môže v nadchádzajúcich mesiacoch vidieť potrebu pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb.

Marcový nárast pracovných miest môže viesť Fed k záveru, že tempo náboru zamestnancov naďalej vytvára tlak na zvyšovanie miezd a infláciu a že je potrebné ďalšie zvyšovanie sadzieb.

Miera nezamestnanosti klesla v marci na 3,5 %, čo nie je ďaleko nad 53-ročným minimom 3,4 % stanoveným v januári.

Piatková vládna správa naznačila, že ekonomika a trh práce zostanú na pevných základoch napriek deviatim zvýšeniam sadzieb v podaní Fed-u za ostatný rok.

Zdroj: SITA.sk – Zamestnávatelia v Amerike zvýšili počet pracovníkov o niekoľko desiatok tisíc, FED môže v najbližších mesiacoch opäť pokračovať vo zvyšovaní úrokovej sadzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií