fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zatiaľ deväť krajín prisľúbilo poslať Ukrajine spolu vyše 150 tankov Leopard, tvrdí americký minister obrany

Šéf Pentagonu Lloyd Austin podotkol, že koalícia krajín, ktoré dodajú Ukrajine tanky Leopard, sa naďalej rozrastá.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.3.2023 (SITA.sk) – Do dnešného dňa deväť krajín oznámilo svoj zámer poslať na Ukrajinu viac ako 150 tankov Leopard. Ako referuje web eurointegration.com.ua, takto sa v stredu vyjadril americký minister obrany Lloyd Austin.

„Len za ostatné tri mesiace preukázali členovia tejto kontaktnej skupiny skvelé vedúce postavenie pri budovaní spôsobilostí, ktoré Ukrajina potrebuje na obranu svojej suverenity a vytvorenie hybnosti na bojisku, vrátane viac ako deviatich brigád tankov a iných obrnených vozidiel,“ povedal Austin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf Pentagonu podotkol, že koalícia krajín, ktoré dodajú Ukrajine tanky Leopard, sa naďalej rozrastá. Nemenoval však krajiny, ktoré sa dosiaľ zaviazali poskytnúť viac ako 150 tankov.

Ako je známe z verejných vyhlásení, zatiaľ len Poľsko dodalo Ukrajine sľúbené tanky Leopard, a to 14 kusov.

Medzitým bol v Nemecku ukončený operačný výcvik Ukrajincov na bojových tankoch tohto typu a v španielskej Zaragoze absolvovalo štvortýždňový výcvik taktiež desať ukrajinských vojenských posádok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zatiaľ deväť krajín prisľúbilo poslať Ukrajine spolu vyše 150 tankov Leopard, tvrdí americký minister obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko vytvorilo sieť vyše 40 táborov a drží v nich tisíce ukrajinských detí, existovať má aj dôkaz o genocíde
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií