fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záujem o stavebné sporenie rastie. V PSS si klienti uzatvorili o štvrtinu viac zmlúv

Stavebné sporenie má za sebou úspešný rok. Za 12 mesiacov uplynulého roka si ľudia v Prvej stavebnej sporiteľni uzatvorili o štvrtinu viac zmlúv stavebného sporenia ako v roku 2021.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.3.2023 (SITA.sk) – Stavebné sporenie má za sebou úspešný rok. Za 12 mesiacov uplynulého roka si ľudia v Prvej stavebnej sporiteľni uzatvorili o štvrtinu viac zmlúv stavebného sporenia ako v roku 2021. Rástol tiež záujem o úvery na kúpu alebo rekonštrukciu bytu či domu. Stále viac ľudí tak objavuje výhody stavebného sporenia pri financovaní svojho bývania.

Počas minulého roka si ľudia v Prvej stavebnej sporiteľni uzatvorili 54 587 nových zmlúv stavebného sporenia, čo predstavuje nárast o 24,5 percenta oproti roku 2021. Objem cieľových súm nových zmlúv sa v tomto období zvýšil o 21,5 percenta na 1,47 miliardy eur. “Dôvody sú jednoduché. Ak si dnes niekto začne sporiť, nielenže si vytvorí sumu peňazí, ktorú môže použiť na svoje bývanie, ale získa tiež v budúcnosti výhodný úver, ktorý môže využiť na dofinancovanie svojich potrieb. Pri rastúcich úrokových sadzbách na hypotékach je práve toto dôvod, pre ktorý ľudia stavebné sporenie vyhľadávajú. Veľký záujem je najmä o produkt môjDOMOV, ktorý je z pohľadu svojho nastavenia jedinečný,” vysvetľuje Milan Baláž, riaditeľ úseku obchodu Prvej Stavebnej sporiteľne.

Prečítajte si tiež:
HalfPrice otvára už druhú slovenskú predajňu značkovej módy v nákupnom centre OC Mirage Žilina

Výrazne tiež rástol záujem ľudí o úvery, ktoré vyžívajú na kúpu alebo rekonštrukciu svojich domovov. V roku 2022 poskytla PSS svojim klientom úvery vo výške 533,62 miliónov eur, čo predstavuje nárast o 40,4 percenta oproti predchádzajúcemu roku. “Stavebné sporenie je uzatvorený systém, ktorý je menej náchylný na trhové výkyvy a spravidla poskytuje stabilnejšie podmienky a úrokové sadzby. Ak si klienti porovnajú viacero možností na financovanie bývania, pre mnohých je práve úver zo stavebného sporenia jasnou voľbou. Očakávame, že vysoký záujem o stavebné sporenie a úvery bude pokračovať aj v ďalšom období,” hovorí Milan Baláž

Výdavky spojené s bývaním, či už ide o kúpu alebo rekonštrukciu, sú veľmi vysoké a bez prípravy môžu výraznejšie zasiahnuť do rodinného rozpočtu. Stavebné sporenie ponúka možnosť, ako sa na tieto výdavky dopredu pripraviť.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Stavebné sporenie
Zdroj: SITA.sk – Záujem o stavebné sporenie rastie. V PSS si klienti uzatvorili o štvrtinu viac zmlúv © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií