fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Združenie miest chystá pred parlamentom protest, Heger vyzval na riešenie problémov „za stolom“

Obce, ktoré hospodária zodpovedne a napriek tomu čelia nezvládnuteľnej situácii, neostanú podľa premiéra Eduarda Hegera bez pomoci.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.2.2023 (SITA.sk) – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) organizuje v stredu 22. februára pred Národnou radou SR protest pod názvom „Kto škodí mestám a obciam, škodí ľuďom!“. Ako združenie informovalo na svojej internetovej stránke, upozorniť chce najmä na problémy spojené s vysokými cenami energií, a tiež na prístup štátu voči samosprávam.

Heger vyzval na rokovanie

Predseda vlády Eduard Heger v tejto súvislosti pozval samosprávy na rokovanie, aby sa ich špecifické problémy riešili „za stolom”.

Som pripravený na otvorenú a najmä odbornú debatu,” zdôraznil premiér. Obce, ktoré hospodária zodpovedne a napriek tomu čelia nezvládnuteľnej situácii, neostanú podľa neho bez pomoci.

Vysoké účty za energie

Samosprávy výrazne pomáhali počas pandémie a utečeneckej krízy. Teraz je rad na nás pomôcť im,” vyhlásil Heger.

Premiér zároveň pripomenul, že v štátnom rozpočte bolo vyčlenených 325 miliónov eur na dofinancovanie samospráv. „Ďalších 200 miliónov eur dáme obciam, mestám a krajom na pomoc pri platení vysokých účtov za energie,” dodal Heger.

Prečítajte si tiež:
Maďarsko očakáva podpísanie dohody o zrušení pozastavenia eurofondov, predloží nový balík reforiem

Viac k témam: energetická kríza, Predseda vlády, Protest, Rokovanie, Samosprávne kraje
Zdroj: SITA.sk – Združenie miest chystá pred parlamentom protest, Heger vyzval na riešenie problémov „za stolom“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií