fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena porodila chlapčeka na palube lietadla, stroj musel núdzovo pristáť na letisku v Prahe

Chlapček sa narodil na linke z Birminghamu do Bukurešti, z letiska ho s matkou previezli do nemocnice.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.12.2022 (Webnoviny.sk) – Na pražskom Letisku Václava Havla v noci na piatok núdzovo pristálo lietadlo smerujúce z Birminghamu do Bukurešti, pretože na jeho palube začala rodiť žena.

„Bezpečne u nás pristálo lietadlo smerujúce do Bukurešti, na ktorého palube bol pôrod. Som rád, že mamička aj dieťatko sú v poriadku a želám im veľa zdravia,” napísal na mikroblogovacej sieti Twitter riaditeľ letiska Jiří Pos. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Na letisku už na mamičku čakala záchranná služba Asociácie samaritánov Českej republiky (ASČR), ktorá ju spolu s čerstvo narodeným synom previezla do nemocnice.

„Naša posádka, v ktorej bol aj lekár, prestrihla pupočnú šnúru. Chlapček a mamička boli transportovaní do Fakultnej nemocnice Motol,” uviedla hovorkyňa ASČR Petra Homolová.

Viac k témam: Lietadlo, Pôrod
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena porodila chlapčeka na palube lietadla, stroj musel núdzovo pristáť na letisku v Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií