fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka zrušil obvinenie poslanca Borguľu, paragraf 363 použil pre viacnásobné porušenie zákona

Opis skutku, z ktorého bol poslanec obvinený, podľa generálneho prokurátora nezodpovedal realite.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka pre viacnásobné porušenie zákona v neprospech obvineného zrušil podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenie z podplácania voči nezaradenému poslancovi Martinovi Borguľovi.

Ako informoval na piatkovej tlačovej konferencii, dôvodom je v prvom rade predčasnosť rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní. Podľa Žilinku totiž rozhodli orgány bez toho, aby boli splnené zákonné podmienky na vznesenie obvinenia.

Borguľa bol podľa Žilinku pôvodne v postavení poškodeného vo veci trestného činu vydierania, neskôr sa stal obvineným. Skutok však podľa Žilinku musí obsahovať náležitosti ako napríklad miesto, čas alebo iné okolnosti, aby nemohol byť zamieňaný s iným skutkom. Zároveň musí mať podľa neho obvinenie oporu v dôkazoch.

V tomto prípade to však podľa generálneho prokurátora tak nebolo. „V dôsledku čoho opis skutku nezodpovedal realite,” skonštatoval Žilinka.

Borguľa bol obvinený z toho, že dal úplatok 50-tisíc eur cez sprostredkovateľa bývalému funkcionárovi finančnej jednotky NAKA Mariánovi K. Poslanec sa však bránil, že išlo o výpalné.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Korupcia, Paragraf 363 Trestného poriadku, Podplácanie, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka zrušil obvinenie poslanca Borguľu, paragraf 363 použil pre viacnásobné porušenie zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vodičom auta, ktoré zrazilo ľudí na zastávke Zochova, má byť športový funkcionár Dědeček
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií