fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ZOO Bratislava bude mať nového riaditeľa, z celkovo 12 kandidátov uspel Dobšovič

Dobšovič viedol MLB do začiatku roka 2022, keď prešiel na rezort životného prostredia, kde zastrešoval reformu národných parkov.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Zoologickú záhradu (ZOO) v Bratislave bude od mája viesť bývalý riaditeľ Mestských lesov (MLB) v Bratislave Matej Dobšovič.

Hanuliaková sa rozhodla odísť

Poslanci sa na zasadnutí mestského zastupiteľstva stotožnili s návrhom na jeho vymenovanie na pozíciu riaditeľa ZOO. Vo funkcii vystrieda doterajšiu riaditeľku Júliu Hanuliakovú, ktorá sa rozhodla z pozície odísť ku koncu apríla na vlastnú žiadosť.

Dobšovič viedol MLB do začiatku roka 2022, keď prešiel na rezort životného prostredia, kde zastrešoval reformu národných parkov.

Verejné vypočutie kandidátov

Nový riaditeľ ZOO vzišiel z transparentného výberového konania. „Celkovo prejavilo o pozíciu záujem 12 kandidátov, traja záujemcovia na základe odporúčania výberovej komisie postúpili do ďalšieho kola,” priblížil magistrát.

Vypočutie trojice kandidátov bolo verejné, obyvatelia sa mohli zapojiť a sledovať ho aj prostredníctvom streamu. Po prezentácii kandidátov a otázkach pristúpila výberová komisia k hodnoteniu.

„Komisia sa zhodla, že najväčšmi ju svojou koncepciou smerovania ZOO presvedčil práve Matej Dobšovič,” dodalo mesto.

Viac k témam: Kandidáti, Riaditeľ, Vymenovanie do funkcie, Zoologická záhrada
Zdroj: SITA.sk – ZOO Bratislava bude mať nového riaditeľa, z celkovo 12 kandidátov uspel Dobšovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Matovič: Návrh na moje odvolanie je potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí so smerákmi premenovanými na Hlas-SD
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií