fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zuzana Čaputová zaslala tureckému prezidentovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram

Slovenská prezidentka je s myšlienkami so všetkými, ktorých zasiahlo dnešné zemetrasenie v Turecku a Sýrii, Slovensko je pripravené poskytnúť pomoc.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.2.2023 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala v pondelok tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram.

V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie. Informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.
My thoughts and condolences to everyone affected by the devastating earthquake in #Türkiye and Syria. #Slovakia stands ready to help.

— Zuzana Čaputová (@ZuzanaCaputova) February 6, 2023
V tejto pohnutej chvíli želám Vám a všetkým obyvateľom Turecka najmä mier, pokoj a bezpečie,” napísala v telegrame slovenská prezidentka, ktorá už skôr na Twitteri uviedla, že je s myšlienkami so všetkými, ktorých zasiahlo dnešné zemetrasenie v Turecku a Sýrii a dodala, že Slovensko je pripravené poskytnúť pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii (fotografie)

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo viac ako 600 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie, keďže stovky ľudí sú zranené. Otrasy s magnitúdom 7,8, ktoré bolo cítiť aj v Libanone či egyptskej Káhire, mali epicentrum severne od tureckého mesta Gaziantep, zhruba 90 kilometrov od hranice so Sýriou. Geologická služba Spojených štátov (USGS) uvádza, že vychádzali z hĺbky 18 kilometrov.

Prečítajte si tiež:
Desať otázok a odpovedí o zálohovaní: Odpovedáme na všetko, čo vás zaujíma!

Viac k témam: Kondolencia, Prezidentka SR, Telegram, Turecký prezident, Zemetrasenie v Turecku a Sýrii
Zdroj: Webnoviny.sk – Zuzana Čaputová zaslala tureckému prezidentovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií