fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Andreasa Žampu čakajú prvé preteky sezóny, obrovský slalom vo Val d’Isére bude mať sťažený

Andreas Žampa sa zranil počas tréningu, no nechce vynechať aj druhý obrovský slalom v sezóne.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Andreas Žampa absolvuje počas víkendu svoje prvé preteky vo Svetovom pohári 2022/2023, spolu s bratom Adamom Žampom sa predstavia v sobotňajšom obrovskom slalome vo francúzskom Val d’Isére.

Dvadsaťdeväťročný Andreas vynechal októbrový úvodný “obrák” sezóny v rakúskom Söldene, no do druhého nastúpi aj so zlomenou rukou.

Predošlé skúsenosti so zraneniami

“S rakúskym a nemeckým tímom sme sa v ostatných dňoch pripravovali na ďalší svetový pohár. Práve počas tréningu som v poslednej jazde zavadil rukou o bránu. Bolesť bola okamžite intenzívna a po predošlých skúsenostiach so zlomenými prstami či zápästím som okamžite cítil, že niečo nie je v poriadku,” vysvetlil Andreas Žampa svoje zranenie v tlačovej správe agentúry AMI Communications Slovakia.

Vo štvrtok absolvoval vyšetrenie röntgenom v talianskom Merane a potom navštívil špeciálnu kliniku v rakúskom Innsbrucku.

“Napriek verdiktu som odhodlaný nevzdať preteky a vydať zo seba maximum. Preto sme sa po ceste na preteky zastavili na klinike, ktorá sa špecializuje na dlahy, s ktorými sa dá súťažiť. Bolo potrebné ju vyformovať tak, aby sa zmestila do rukavice a tiež bola prispôsobená úchytu paličky,” povedal mladší z bratov Žampovcov, ktorý napriek zraneniu chce štartovať vo Francúzsku.

Prečítajte si tiež:
Nepálsky šerpa Kami Rita sa na svoju šancu počkal a rekordný 26. raz zdolal Mount Everest

Výzvy sa nevzdá

“Celá situácia je veľmi nešťastná, no ja sa len tak ľahko nevzdávam. Verím, že v sobotu dokážem podať čo najlepší výkon aj napriek tomuto zraneniu. Sezóna sa ešte len začala a ja určite nechcem prísť o žiadnu z výziev, ktoré sme si s Adamom aj Teom naplánovali,” doplnil Andreas Žampa.

V úvodnom obrovskom slalome sezóny v rakúskom Söldene sa zo slovenskej bratskej dvojice predstavil iba 32-ročný Adam Žampa, ktorý obsadil 23. miesto a získal zaň 8 bodov do celkového hodnotenia SP. Andreas v decembri súťažil v dvoch obrovských slalomoch Európskeho pohára v rakúskom Gurgli, dosiahol v nich 17. a 29. pozíciu.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Andreasa Žampu čakajú prvé preteky sezóny, obrovský slalom vo Val d’Isére bude mať sťažený © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií