Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Diskár Alekna prekonal najstarší mužský atletický rekord, namerané údaje však museli upraviť

Nový svetový rekordér dokázal niečo, čo sa nepodarilo v úspešnej kariére jeho otcovi Virgilijusovi.

15.4.2024 (SITA.sk) – Litovský diskár Mykolas Alekna prekonal najstarší mužský atletický svetový rekord. Na nedeľňajšom mítingu Oklahoma Throws Series v americkej Ramone 21-ročný úradujúci majster Európy hodil svoje náčinie do vzdialenosti 74,35 metra a o 27 centimetrov prekonal výkon Jürgena Schulta z niekdajšej NDR zo 6. júna 1986.

Podľa Svetovej atletiky spočiatku mladíkovi Aleknovi namerali 74,41 metra, no neskôr hodnotu tohto pokusu upravili. Spomenutý rekord ešte podlieha schváleniu príslušnými atletickými orgánmi.

Alekna, ktorý študuje na Kalifornskej univerzite, je dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta. V roku 2022 získal v americkom Oregone striebro a vlani si v Budapešti vybojoval bronz.

Nový svetový rekordér dokázal niečo, čo sa nepodarilo v úspešnej kariére jeho otcovi Virgilijusovi, dvojnásobnému olympijskému šampiónovi aj majstrovi sveta. Jeho maximom je výkon 73,88 metra z roku 2000, s ktorým mu po novom v historických tabuľkách patrí 3. pozícia.

Viac k témam: Hod diskom, Rekord
Zdroj: SITA.sk – Diskár Alekna prekonal najstarší mužský atletický rekord, namerané údaje však museli upraviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií