fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladá slovenská dizajnérka Betka prichádza s novinkou: Vytvorila štýlové upcyklované tašky na pivo, ktoré vydržia aj škaredé počasie

Máte tip? napíšte nám mailom

Alžbeta Irhová študuje muzikológiu, no popritom už nejaký čas vlastní svoju odevnú značku Bagbet. Dnes predstavila zaujímavú spoluprácu – s pivovarom Shenk.

Príbeh Betkinej značky sa začal rysovať pred dvoma rokmi, kedy zistila, že sa v jej šatníku nachádza veľké množstvo oblečenia, ktoré nenosí. Toto oblečenie jej bolo ľúto vyhodiť, a preto sa rozhodla, že si jednotlivé kúsky začne prerábať. Začalo ju to baviť a povedala si, že sa do toho pustí naplno.

Vnáša ekológiu do každodenného života

To je aj aj motto značky. Najskôr z veľkých sekáčových pánskych košieľ vyrábala štýlovejšie pre ženy aj mužov, no postupne svoj sortiment rozširuje. K dispozícii sú aj nohavice či sukne.

https://www.instagram.com/p/BsxovjLgJUe/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Prednosť dáva kvalitným materiálom, ako je bavlna, ľan či satén. Okrem výroby, respektíve skôr upcyklácii oblečenia, sa téme pomalej módy venuje aj inými spôsobmi. Je jednou zo zakladateliek Inštitútu pre rozvoj udržateľnej módy, ktorý na pravidelnej báze organizuje SWAP-y (o ktorých sme písali ešte v júli minulého roka). Takisto organizujú rôzne prednášky, diskusie alebo workshopy šitia textilných vrecúšok na ovocie a zeleninu.

Prečítajte si tiež:
Nové fotografie Jasona Momoa majú 1,2 milióna lajkov za menej ako 24 hodín

Spolupráca s pivovarom

Najnovšie ohlásila spoluprácu s bratislavským pivovarom Shenk. Z vriec, v ktorých im dodávajú slad, vyrobila tašky na pivo. Ide o štýlový six pack, ktorý si môžete pohodlne odniesť aj na bicykli.

Zdroj: Ľubo Baran

„Vytvorili sme multifunkčnú tašku, v ktorej si môžete odniesť bez problémov šesť pív pokojne aj na svojom bicykli. Nosič sme tento víkend aj poriadne otestovali a vydržal aj tie najväčšie výtlky. Veľmi sa tešíme z tejto spolupráce. Prvých 20 Six packov si od zajtra (15. 3.) budete môcť kúpiť vo Výčape U Ernőho, alebo predobjednať na www.bagbet.sk,” píše.

Zdroj: Ľubo Baran
Zdroj: Ľubo Baran
Zdroj: Ľubo Baran

Tlieskame takýmto nápadom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií