Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niki Lauda bol dokonalý profesionál, vždy precízny a disciplinovaný. Film o jeho rivalite s Huntom si mnohí zamilovali

Získal titul majstra sveta Formule 1 v rokoch 1975, 1977 a 1984

Nezabudnuteľný jazdec F1 Niki Lauda získal titul majstra sveta Formule 1 v rokoch 1975, 1977 a 1984.

Niki Lauda bol fantastickým pretekárom. Právom patrí k legendám v tomto športe. Aj v sezóne 1976 chcel obhájiť titul – jeho život však navždy poznačila nehoda 1. augusta na nemeckom okruhu Nürburgring.

Trojnásobný svetový šampión F1 utrpel ťažké popáleniny hlavy a vážne poškodenie pľúc, na okruh sa ale prekvapivo vrátil po 42 dňoch.

Hunt napokon majstrom sveta

To si už na post šampióna trúfal dravý britský pilot James Hunt, ktorý sa stal jeho najväčším rivalom, čo približuje aj hollywoodsky film Rona Howarda pod názvom Rivali z roku 2013. Rakúšana Laudu stvárnil Daniel Brühl, Hunta Chris Hemsworth, ktorého určite poznáte ako marvelovského superhrdinu Thora.

Hunt počas Laudovej prestávky dokázal znížiť jeho náskok. Rozhodujúcou bola VC Japonska, ktorú sprevádzal hustý dážď. Dovtedy neoblomný Rakúšan pretek nedokončil, nakoľko nechcel riskovať, Hunt tak oslavoval titul majstra sveta.

Fantastickí piloti, odlišné povahy

Spomínaná snímka približuje Hunta ako fešáka a playboya, Laudu zase ako dokonalého profesionála, ktorý bol vždy precízny a disciplinovaný. Dvaja fantastickí piloti, no úplne odlišné povahy. Aj o tom je film inšpirovaný skutočnými udalosťami dvoch mužov, ktorí sa stali rivalmi na okruhu i mimo neho.

Hoci boli súpermi a šport ich privádzal k skutočne riskantným výkonom, napokon sa stali priateľmi.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií