fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiéra týždňa: Fešák Matthew McConaughey rozbúra vlny Karibiku v novej dráme

Máte tip? napíšte nám mailom

Serenity: Ticho pred búrkou. Nenechajte si tento týždeň ujsť premiéru napínavého trileru z prostredia ostrova Mauricius, kde hviezdi Matthew McConaughey.

Režisér a zároveň scenárista tejto drámy prináša tajomstvá Karibiku. Baker Dill (Matthew McConaughey), jedna z hlavných postáv s pestrou minulosťou, sa snaží vyliečiť staré rany na jednom z najexotickejších ostrovov. Na živobytie si privyrába ako rybársky sprievodca. Okrem toho má pekný domček, milenku (Diane Lane) aj loď menom Ticho pred búrkou. Je tiež stálym návštevníkom miestneho baru, v ktorom zapíja svoju nie veľmi veselú minulosť.

Opis takého pokojného života by však nebol dobrou drámou. Preto z ničoho nič prichádza Bakerova bývalá žena Karen (Anne Hathaway) a spolu s ňou aj búrka. Zúfalo žiada od Bakera, aby zabil jej súčasného sadistického muža. Prosí ho aj kvôli ich spoločnému synovi a za splnenie jej žiadosti mu sľubuje milión dolárov. Karen chce, aby Baker vzal jej muža na rybársku prehliadku a hodil ho žralokom.

Kto za blázna by len urobil niečo také? Preto odmieta. Netrvá to však dlho a výčitky spolu so strachom o vlastného syna ho doženú k tomu, aby žiadosť svojej ex splnil. Následná vlna vášní, udalostí a zvratov postupne odhalí aj tie najskrytejšie tajomstvá.

Prečítajte si tiež:
Charlie Hunnam ako modrooký rytier v novom filme - Kráľ Artuš (2016)
Serenity: ticho pred búrkou
Zdroj: Aviron Pictures

Zaujímavosťou je, že do roly Bakerovej milenky mala byť pôvodne dosadená Uma Thruman. Rolu Karen si pôvodne mala zahrať Christina Ricci, no odmietla ju kvôli filmu 10 Things We Should Do Before Break Up. Film bude v kinách už 31. januára vďaka distribučnej spoločnosti Bontonfilm.

Režisér Steven Knight a ostatní tvorcovia filmu sa rozhodli nakrúcať na ostrove Mauricius. Vo filme si teda zahrajú Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jason Clarke, Djimon Hounsou, Kenneth Fok, Diane Lane, Jeremy Strong, Robert Hobbs a iní. Hudbu mal na starosti Benjamin Wallfisch.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií