fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trendy a štýlová vďaka second handu! Nakupovaním oblečenia z druhej ruky potešíš nie len svoj šatník, ale aj matku prírodu

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekoľko rokov dozadu boli second handy pod úroveň skoro každej ženy. Doba sa však zmenila a trendy tiež. Čoraz častejšie sa nákupné centrá hemžia oldschoolovými kúskami oblečenia. Kde inde by sme však našli autentickejšie veci?

Vďaka prerastajúcemu vintage štýlu obliekania, sa nám otvárajú nové možnosti pri nakupovaní kúskov oblečenia v second handoch, ktoré dnes nájdete skoro na každom rohu. Ak sa necháte strhnúť touto mániou, garantujeme vám, že budete odchádzať nie len s plnými taškami, ale aj so stále pomerne plnou peňaženkou. Množstvo známych ľudí sa na sociálnych sieťach čoraz častejšie chváli s nakupovaním v podobných butikoch. Niet sa čomu čudovať.

Tieto možnosti nám ponúkajú hneď niekoľko výhod. Pozrite sa spolu s nami:

1) Sekáče sú ekologické

Ak si EKO maniačkou a snažíš sa recyklovať všetko, čo ti príde pod ruku, viac ti nemusíme vysvetľovať. Nakupovaním oblečenia z druhej ruky potešíš nie len svoj šatník, ale aj matku prírodu. Množstvo oblečenia tak neskončí v kontajneroch, ale v skriniach niekoho iného.

2) Prinášajú možnosť tvoriť

Second hand trendy? Mnohé z nás sa sťažujú, že nemajú ako vyplniť svoj voľný čas. Aj vďaka sekáčom sa vám, drahé slečny, naskytajú možnosti. Po nakúpení niekoľkých kúskov si môžete doma založiť krúžok šikovných rúk a z použitých vecí vytvoriť originálne kúsky. Žijeme v dobe internetovej, kde je podobných nápadov množstvo. Veľkým hitom je vytváranie blúzok s odhalenými ramenami z veľkej pánskej košele.

Prečítajte si tiež:
Kompletný zoznam zabudnutých vecí v aute: Niektorí ľudia si nespomenuli na radiátor, psa či dieťa!
Zdroj: takprosto.cc

3) Second handy aj na internete

Množstvo ľudí používa výhovorky spojené s neprehľadnosťou sekáčov. Tak teda, milé dámy, aj tentokrát máme riešenie. Sú ním internetové podoby second handov, v ktorých máte všetko poukladané pekne na poriadku. Vďaka konfekčným tabuľkám, ktoré sú pripojené ku každému kúsku oblečenia sa nemusíte báť, že netrafíte svoju veľkosť. Stačí len skontrolovať miery a oblečenie si nakúpite v pohodlí domova.

4) Svetové značky na dosah

Drahé a známe značky sa tu stávajú lacnejšími. Taktiež nie je pravidlom, že sa tu objavia iba opotrebované kúsky. Stačí sa vo vešiakoch pohrabať a garantujeme vám, že nájdete svoju vysnenú kabelku či kabátik.

5) Staršie kolekcie na jednom mieste

Ďalšou výhodou týchto butikov je, že sa tu nenachádzajú len veci z druhej ruky. Všetci totiž máme pocit, že v predajni nájdeme len staré a opotrebované oblečenie. Opak je však pravdou. Množstvo obchodných reťazcov posiela nedopredané kúsky zo starších kolekcií práve sem. Veľmi ľahko sa teda môže stať, že si odtiaľ odnesiete kúsok ešte s originálnym lístkom od pôvodnej značky.

Prečítajte si tiež:
Najnovšia štúdia potvrdila, že môžete vypiť až 25 šálok kávy denne. Nemá to vraj negatívny vplyv na zdravie
Zdroj: freestocks.org

6) Kamošky taký kúsok mať nebudú

Ďalšou a asi najväčšou výhodou je, že tvoje kúsky oblečenia budú originálne. Vďaka tomu sa ti naozaj len zriedka stane, že na ulici narazíš na ženu s rovnakým typom šiat či nohavíc. Je čoraz viac trendy obliekať sa oldschoolovo. Nakupovanie v podobných typoch butikov vám zabezpečí úplnú autenticitu tohto štýlu.

Zdroj: freestocks.org

Ak ťa pomalá móda naozaj zaujíma, neváhaj a prečítaj si tiež rozhovor s Alžbetou Irhovou, priekopníčkou SWAP-ovania na Slovensku, prípadne rozhovor s Trnavčanku Viktóriou Komárňanskou, ktorá vlastní odevnú značku MARNA.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií