fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nosiť na nohách van Goghove Slnečnice? O pár dní si ich (a kadečo iné) budete môcť objednať vďaka spolupráci Van Goghovho múzea so značkou VANS

Máte tip? napíšte nám mailom

Umenie je všade okolo nás. A aký je to pocit, nosiť na sebe niečo s úžasným motívom, namaľovaným snáď najväčšou osobnosťou svetového výtvarného umenia, ktorá je navyše známa tým, že si odrezala ucho?

Už o pár dní si budete môcť objednať štýlové kúsky inšpirované maľbami Vincenta van Gogha!

Zdroj: boredpanda.com, vans.com/vangogh

Svetoznáma značka Vans a Van Goghovo múzeum sa spojili a predstavujú umelecky navrhnutú kolekciu, využívajúcu diela van Gogha v kultových Vans kúskoch oblečenia. Na celom svete budú k dispozícii 3. augusta. Van Goghovo múzeum venuje časť ziskov z tohto projektu na zachovanie dedičstva Vincenta van Gogha a zbierku umenia – aby sa zachovala aj pre budúce generácie.

Zdroj: boredpanda.com, vans.com/vangogh

Vincent van Gogh je pravdepodobne jedným z najslávnejších a najvplyvnejších postimpresionistických maliarov v dejinách západného umenia. Známym sa stal najmä vďaka svojej práci, ktorá evokuje krásu, emócie a farbu, prinášajúcu jeho osobný výraz prostredníctvom jeho umenia. S viac ako 2100 kusmi umeleckých diel, vyrobených za jeho dlhoročnej kariéry, Vans úzko spolupracoval s tímom Van Goghovho múzea a vybrali štyri hlavné body práce, ktoré vyjadrujú kreatívny “vansový” dizajn, ako aj osobné momenty z histórie umelcovej rodiny. 

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

Lebka, Slnečnice, Kvitnúce kvety mandľovníka či Van Goghov autoportrét sú oslavované rozsiahlou Vans kolekciou. Zároveň prezentujú niektoré z najuznávanejších umeleckých diel Van Gogha novým spôsobom.

Zdroj: boredpanda.com, vans.com/vangogh

“Tešíme sa z kolekcie Vans x Van Gogh Museum, pretože sa spája s našou úlohou sprístupniť život a dielo Vincenta van Gogha čo najväčšiemu množstvu ľudí, aby ich obohatil a inšpiroval,” povedal Adriaan Dönszelmann, výkonný riaditeľ Van Goghovho múzea. “Spojením zdanlivých umeleckých diel van Gogha s kultovými štýlmi Vans prináša naše partnerstvo Vincentovo umenie ‘mimo steny’ a do sveta pre nové publikum mimo múzea.”

Pozrite si ostatné kúsky z umeleckej kolekcie:

Vans x Van Gogh Museum kolekcia bude k dispozícii na predaj v obchodoch vans.com/vangogh a tiež na vangoghmuseumshop.com, ako aj v predajni Van Goghovho múzea v Amsterdame, od 3. augusta.

Nevieme, ako vy, ale my sme nadšení a od radosti si ani nevieme narýchlo vybrať!

Prečítajte si tiež:
Juhokórejčania zapojili rúška do módneho priemyslu: Ponúkajú tutoriály

Zdroje: https://www.vans.com/article_detail/vans-van-gogh-museum.htmlhttps://www.boredpanda.com/vans-van-gogh-collection/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Foto: https://www.boredpanda.com/vans-van-gogh-collection/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií