Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vlhová nedokončila v St. Moritzi ani preteky super G, najrýchlejšia bola Američanka Shiffrinová

Okrem Vlhovej nedokončilo preteky ďalších 16 žien. Štartovalo dovedna 59 pretekárok.

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskej reprezentantke v zjazdovom lyžovaní Petre Vlhovej sa nepodarilo dokončiť ani nedeľňajšie preteky super G v rámci Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi.

V rovnakom stredisku nebola medzi klasifikovanými pretekárkami ani v sobotňajšom zjazde.

Vlhová vynechala zjazd

Predtým po dvoch meraných tréningoch v St. Moritzi Vlhová vynechala piatkový zjazd, keďže podmienky vo Švajčiarsku boli mimoriadne náročné.

Dvadsaťsedemročná Liptáčka v nedeľňajšom superobrovskom slalome štartovala s číslom 31. Krátko pred koncom však zišla z trate a minula bránku. Okrem Vlhovej nedokončilo preteky ďalších 16 žien. Štartovalo dovedna 59 pretekárok.

Víťazkou super G sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová s výsledným časom 1:13,62 min. Druhá bola s odstupom dvanástich stotín sekundy Talianka Elena Curtoniová. Na 3. mieste sa umiestnila francúzska reprezentantka Romane Miradoliová.

Shiffrinová je naďalej prvá

Post líderky celkovej klasifikácie naďalej patrí Shiffrinovej. Tá dosiaľ získala 575 bodov a má 105-bodový náskok pred Taliankou Sofiou Goggiovou. Tretia je Švajčiarka Wendy Holdenerová (376), Vlhová na 4. pozícii má na konte 340 bodov.

V hodnotení disciplíny vedie Curtoniová (120) pred Švajčiarkou Corinne Suterovou (116). Na treťom mieste zhodne figurujú 100-bodová Shiffrinová spoločne s Nórkou Ragnhild Mowinckelovou.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová nedokončila v St. Moritzi ani preteky super G, najrýchlejšia bola Američanka Shiffrinová © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií