Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý príslušník SIS dostal podmienku, prijal úplatky vo výške 24-tisíc eur

Obžalovaný ešte predtým pred súdom priznal vinu.

19.7.2023 (SITA.sk) – Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Martin Ciriak bol v stredu Špecializovaným trestným súdom v Pezinku právoplatne odsúdený za zločin prijímania úplatku.

Ako na sociálnej sieti informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, súd obžalovanému uložil trest tri roky väzenia s podmienečným odkladom výkonu trestu na dobu štyroch rokov s probačným dohľadom ako aj trest prepadnutia veci a prepadnutia zaistenej finančnej čiastky vo výške 800 eur. Obžalovaný ešte predtým pred súdom priznal vinu.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní obžalovaný ešte ako príslušník SIS sa s ďalšou osobou dohodol na poskytovaní finančných prostriedkov vo výške 1 000 eur mesačne za to, že túto osobu bude v rámci svojej služobnej činnosti kryť, aby nedošlo k jej rozpracovaniu. Rovnako dotyčnému sľúbil, že ho dá „zablokovať“ ako svojho informátora. Za to prevzal od dotyčnej osoby v priebehu dvoch rokov sumu spolu vo výške 24 000 eur.

Viac k témam: obvinenie z prijímania úplatku, prijímanie úplatku, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – Bývalý príslušník SIS dostal podmienku, prijal úplatky vo výške 24-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií