Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladí esejisti reflektovali na dve dekády Slovenska v Európskej únii

V priestoroch Európskeho domu v Bratislave sa konalo vyhodnotenie esejistickej súťaže „20 rokov Slovenska v Európskej únii,“ organizovanej europoslancom Ivanom Štefancom.

10.5.2024 (SITA.sk) – V priestoroch Európskeho domu v Bratislave sa konalo vyhodnotenie esejistickej súťaže „20 rokov Slovenska v Európskej únii,“ organizovanej europoslancom Ivanom Štefancom. Okrem výstupov mladých esejistov, podujatie obohatila aj diskusia s bývalým premiérom Mikulášom Dzurindom, ktorý zdôraznil dôležitosť zapájania mladých ľudí do politiky a verejného diania.

Súťaž, zameraná na zhodnotenie účasti Slovenska v Európskej únii počas uplynulých dvadsiatich rokov, prilákala až 35 škôl z celého Slovenska.

Európska únia je aj náš projekt, a o to, čo je naše, sa treba starať. Veľmi ma teší, že sa do súťaže zapojilo tak veľké množstvo mladých ľudí. Ich zanietenie ma motivuje aj v mojej práci. Dobrým príkladom je aj jednotná norma pre nabíjačky elektronických zariadení, ktorú sme dokázali presadiť na európskej úrovni,“ povedal europoslanec Ivan Štefanec.

Pred vyhodnotením súťaže sa konala diskusia s bývalým predsedom vlády Mikulášom Dzurindom, ktorý vyzval mladých ľudí k účasti v politike a vo verejnom živote.

„Pripomínať si 20 rokov našej prítomnosti v Európskej únii je významné nielen pre hodnotenie toho, čo sme dosiahli, ale aj pre nastavenie smeru, ktorým sa chceme naďalej uberať. Práve preto je vaša účasť vo voľbách, ale aj v samotnej politike nesmierne dôležitá,” zdôraznil Dzurinda.

V rámci podujatia boli vyhlásení víťazi súťaže, ktorých eseje zaujali najmä svojou originalitou a hĺbkou spracovania témy. Víťazkou súťaže sa stala Andrea Bačeová z Evanjelickej spojenej školy – Evanjelického gymnázia v Martine.

Druhé miesto obsadila Michaela Novotná z Cirkevnej spojenej školy z Vranova nad Topľou a tretie miesto patrí Eme Jaškovej z Gymnázia v Spišskej Novej Vsi.

Informačný servis

Viac k témam: eseje, Európska únia, Mladí ľudia, PR
Zdroj: SITA.sk – Mladí esejisti reflektovali na dve dekády Slovenska v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií