Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament odvoláva Šimkovičovú. Podľa opozície šíri nenávisť a nerozumie ničomu, čo je súčasťou jej rezortu (naživo)

Odvolávanie ministerky Martiny Šimkovičovej iniciovali hnutie Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita.

10.5.2024 (SITA.sk) – Poslanci rokujú o návrhu na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS). Jej odvolávanie iniciovalo hnutie Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Petíciu podpísali desaťtisíce ľudí

Odôvodnili ho nekompetentnosťou ministerky. Podľa nich Šimkovičová šíri nenávisť a nerozumie ničomu, čo je súčasťou jej rezortu.

Ministerka kultúry vracia svojou rétorikou, krokmi a zámermi rezort kultúry minimálne 30 rokov dozadu. Kultúrnu doménu štátu chápe predovšetkým ako ,kultúru slovenského ľudu´, ktorá má byť ,slovenská a žiadna iná´ a odmieta ,zmiešavanie iných kultúr´,“ uvádzajú opoziční poslanci v návrhu.

Podčiarkli, že petíciu za odvolanie ministerky podpísalo takmer 190-tisíc ľudí a „stala sa jednou z najúspešnejších verejných podpisových akcií v slovenských dejinách“.

Chýbajúca odbornosť aj prehľad

Opoziční poslanci poukazujú tiež na to, že Šimkovičovej chýba odbornosť, predošlé skúsenosti v kultúre, profesionálny kredit, potrebný prehľad o rezorte či akákoľvek riadiaca skúsenosť.

Parlament mal o návrhu na odvolanie ministerky Šimkovičovej rokovať ešte v polovici februára, avšak koalícia zamedzila otvoreniu mimoriadnej schôdze.

Rokovanie o návrhu na vyslovenie nedôvery ministerke kultúry Šimkovičovej bude prebiehať až do úplného prerokovania bodu, teda aj po 16:00, keď mal rokovací deň skončiť. O návrhu sa bude hlasovať budúci týždeň v utorok 14. mája o 11:00.

Viac k témam: Ministerka kultúry SR, Odvolávanie ministerky Šimkovičovej, Rokovanie NR SR
Zdroj: SITA.sk – Parlament odvoláva Šimkovičovú. Podľa opozície šíri nenávisť a nerozumie ničomu, čo je súčasťou jej rezortu (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií