Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsko nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu, plánuje výrobu vojenskej techniky

Francúzsky minister obrany uviedol, že nechcú Moskve ukázať slabosť.

8.3.2024 (SITA.sk) – Myšlienka vyslania bojových jednotiek na Ukrajinunie je na stole„, povedal francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu pre vysielaciu spoločnosť BFMTV.

Lecornu však uviedol, že hoci sa v súčasnosti nediskutuje o nasadení francúzskych bojových jednotiek, je možné, že Paríž vyšle na Ukrajinu vojenský personál na výcvik vojakov alebo na účasť na odmínovacích operáciách. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Francúzski výrobcovia zbraní okrem toho plánujú spoločne s ukrajinskými firmami vyrábať vojenskú techniku, prípadne aj muníciu, na ukrajinskom území, dodal Lecornu.

Už nie sme v rovnakej situácii ako pred dvoma rokmi,“ povedal šéf francúzskeho rezortu obrany. „Nechceme Moskve ukázať slabosť,“ zdôraznil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Francúzsko nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu, plánuje výrobu vojenskej techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií