fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

„Growing up Kurt Cobain“ je must-see každého fanúšika Nirvany!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vlastníctvo Kurta Cobaina bude cez leto predstavené v írskom meste Kildare.

Výstava venovaná Kurtovi Cobainovi, spoluzakladateľovi a frontmanovi legendárnej kapely Nirvana, bude v Írsku otvorená budúci mesiac. Predstaví výber osobných vecí tohto grungeového speváka, ktoré zhromaždila a pripravila jeho rodina.

kurt
Na výstave budeme môcť vidieť aj Cobainovo auto. Zdroj: aol.co.uk

Jedinečnú výstavu s názvom „Growing up Kurt Cobain“ otvorí 19. júla Cobainova matka, jeho dve sestry a jediná dcéra Frances, ktorú má so speváčkou Courtney Love.

Od jeho náčrtov a kresieb cez oblečenie až po auto – sivomodré Dodge 1965. Mnohé z týchto vecí doteraz neboli verejnosti ukázané.

Cobain sa zastrelil v roku 1994 ako 27-ročný. Pridal sa tak do známeho Klubu 27 – ide o zoznam hudobných celebrít, ktoré zomreli práve v tomto veku. Patrí sem napríklad Amy Winehouse, Jim Morrison, Jimmi Hendrix či Janis Joplin.

kurt
Frances Bean Cobain, dcéra Kurta Cobaina a Courtney Love. Zdroj: Empics Entertainment

Jeho dcéra povedala: „Som veľmi nadšená, že sa na tom môžem zúčastňovať a podporovať rodinu pri vzdávaní úcty ich bratovi a synovi v Museum of Style Icons v Kildare. Vždy som bola najdôvernejšie informovaná o tom, kto je môj otec, od mojej babičky a tiet. Som taká nadšená, že ich názory o tom, kým Kurt bol, sú oslavované fanúšikmi Nirvany po celom svete.“

Na výstave bude aj pruhované zeleno-hnedé tričko, ktoré má Cobain oblečené v kultovom videoklipe “Smells Like Teen Spirit” z roku 1991, spolu s ocenením MTV Video Award za rovnakú skladbu.

Prečítajte si tiež:
Malá kuchyňa? Máme 16 skvelých tipov na šetrenie priestoru!

Budú tam aj spevákove detské náčrty kreslených postavičiek či ručne písané texty. Ich predvedenie má zvláštny význam, ako vysvetľuje Cobainova sestra Kim:  „S touto výstavou dúfame, že sa vrátime späť ku Kurtovým koreňom, víziám a k umeleckému géniovi, aby sme inšpirovali každého, aby nestratil svoju tvorivosť a detský zázrak.

Výstava potrvá do 30. septembra, kedy bude preložená do The Museo de la Moda v Santiagu v Čile.

Takže ak nestihnete výstavu v Kildare, máte dobrú výhovorku, aby ste išli navštíviť Južnú Ameriku.

Zdroj: dailyedge.ie


Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií