fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

„Growing up Kurt Cobain“ je must-see každého fanúšika Nirvany!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vlastníctvo Kurta Cobaina bude cez leto predstavené v írskom meste Kildare.

Výstava venovaná Kurtovi Cobainovi, spoluzakladateľovi a frontmanovi legendárnej kapely Nirvana, bude v Írsku otvorená budúci mesiac. Predstaví výber osobných vecí tohto grungeového speváka, ktoré zhromaždila a pripravila jeho rodina.

kurt
Na výstave budeme môcť vidieť aj Cobainovo auto. Zdroj: aol.co.uk

Jedinečnú výstavu s názvom „Growing up Kurt Cobain“ otvorí 19. júla Cobainova matka, jeho dve sestry a jediná dcéra Frances, ktorú má so speváčkou Courtney Love.

Od jeho náčrtov a kresieb cez oblečenie až po auto – sivomodré Dodge 1965. Mnohé z týchto vecí doteraz neboli verejnosti ukázané.

Cobain sa zastrelil v roku 1994 ako 27-ročný. Pridal sa tak do známeho Klubu 27 – ide o zoznam hudobných celebrít, ktoré zomreli práve v tomto veku. Patrí sem napríklad Amy Winehouse, Jim Morrison, Jimmi Hendrix či Janis Joplin.

kurt
Frances Bean Cobain, dcéra Kurta Cobaina a Courtney Love. Zdroj: Empics Entertainment

Jeho dcéra povedala: „Som veľmi nadšená, že sa na tom môžem zúčastňovať a podporovať rodinu pri vzdávaní úcty ich bratovi a synovi v Museum of Style Icons v Kildare. Vždy som bola najdôvernejšie informovaná o tom, kto je môj otec, od mojej babičky a tiet. Som taká nadšená, že ich názory o tom, kým Kurt bol, sú oslavované fanúšikmi Nirvany po celom svete.“

Na výstave bude aj pruhované zeleno-hnedé tričko, ktoré má Cobain oblečené v kultovom videoklipe “Smells Like Teen Spirit” z roku 1991, spolu s ocenením MTV Video Award za rovnakú skladbu.

Prečítajte si tiež:
Polícia v Holandsku odhalila mučiarne. Nachádzalo sa tam aj zubárske kreslo, skalpely, kliešte a putá

Budú tam aj spevákove detské náčrty kreslených postavičiek či ručne písané texty. Ich predvedenie má zvláštny význam, ako vysvetľuje Cobainova sestra Kim:  „S touto výstavou dúfame, že sa vrátime späť ku Kurtovým koreňom, víziám a k umeleckému géniovi, aby sme inšpirovali každého, aby nestratil svoju tvorivosť a detský zázrak.

Výstava potrvá do 30. septembra, kedy bude preložená do The Museo de la Moda v Santiagu v Čile.

Takže ak nestihnete výstavu v Kildare, máte dobrú výhovorku, aby ste išli navštíviť Južnú Ameriku.

Zdroj: dailyedge.ie


Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií