Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Informácia o stiahnutí tankov Abrams z bojiska pre obavy z ruských dronov je nepravdivá

Správu o tom, že Ukrajinci stiahli tanky Abrams, pred niekoľkými dňami zverejnila agentúra The Associated Press.

28.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda poprela informáciu o tom, že z bojiska stiahla americké tanky Abrams pre riziko útokov ruských bezpilotných lietadiel.

Ukrajinská 47. samostatná mechanizovaná brigáda to uviedla na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tanky dosahujú na bojisku dobré výsledky a rozhodne nebudeme pred nepriateľom skrývať niečo, čo zvyčajne núti ukrývať sa ich. Navyše nenecháme našu pechotu bez takej silnej palebnej podpory,“ uviedla ukrajinská brigáda.

Dodala pritom, že rozmiestnenie a vyzbroj nebude verejne komentovať. Správu o tom, že Ukrajinci stiahli tanky Abrams, pred niekoľkými dňami zverejnila agentúra The Associated Press.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: bezpilotné lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, Tanky Abrams M1A1, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Informácia o stiahnutí tankov Abrams z bojiska pre obavy z ruských dronov je nepravdivá © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií