Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ivona Fialková oznámila koniec kariéry, uviedla viaceré dôvody

Ivona Fialková začala uvažovať o konci kariéry už po skončení uplynulej sezóny.

15.7.2023 (SITA.sk) – V budúcej sezóne Svetového pohára v biatlone nebude reprezentovať Slovensko ani jedna zo sestier Fialkových. Kým 30-ročná Paulína Bátovská Fialková nedávno prerušila kariéru z dôvodu tehotenstva, o dva roky mladšia Ivona Fialková oznámila v piatok na sociálnej sieti koniec aktívnej kariéry.

Hrdá na výsledky aj tím

Údajne o tom začala uvažovať už po skončení uplynulej sezóny.

„Nie je vôbec ľahké urobiť rozhodnutie o konci biatlonovej kariéry. Aj preto píšem tento príspevok až teraz v lete. Moja cesta profesionálnej športovkyne sa končí. Rozhodla som sa na základe osobných, ale aj zdravotných dôvodov. Vrcholový šport bol doteraz môj život a priznám sa, že často som mala pocit, že som tomu dala viac ako sa mi vrátilo v podobe výsledkov. Keď sa teraz spätne obzriem na moje výsledky a vidím 5. miesto na OH, 6. miesto z MS a viaceré umiestnenia v Top10, som na seba hrdá. Rovnako hrdá som na náš tím a na všetko, čo sme za tie roky spolu zvládli,“ napísala Ivona na svojom facebooku.

Športovať na Slovensku nie je vždy jednoduché

Mladšia zo slovenských biatlonových sestier priznala, že nemala počas kariéry ideálne podmienky na trénovanie.

„Športovať na Slovensku nie je vždy jednoduché. Držali to pokope rodina, VŠC Dukla Banská Bystrica, sponzori, aktuálne vedenie zväzu a aj vy fanúšikovia, ktorí ste fandili v dobrom aj v zlom. Ďakujem. V biatlone sa často používa fráza ‚prechádzam na druhú stranu‘. Som zvedavá ako tam bude. Vidíme sa,“ doplnila už bývala slovenská reprezentantka.

Ivona Fialková absolvovala vo Svetovom pohári biatlonistiek dokopy 162 pretekov, jej najlepšie umiestnenie na tomto fóre je 7. priečka zo šprintu v slovinskej Pokljuke v sezóne 2022/2023 a zo stíhacích pretekov vo švédskom Östersunde v marci 2021. Na majstrovstvách sveta skončila najvyššie šiesta v stíhacích pretekoch v talianskej Anterselve v roku 2020 a v štafete žien na MS 2019 v Östersunde.

Zúčastnila sa aj na dvoch olympiádach, v Pjongčangu 2018 prispela k 5. pozícii ženskej štafety.

Viac k témam: Biatlon, Svetový pohár v biatlone, Ukončenie kariéry
Zdroj: SITA.sk – Ivona Fialková oznámila koniec kariéry, uviedla viaceré dôvody © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií