fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ján Volko mal obhajovať striebro, no čelí zdravotným problémom a jeho štart na ME je ohrozený. Teraz začína iný boj, hovorí

Máte tip? napíšte nám mailom

Do Glasgowa, kde sa cez víkend uskutočnia halové majstrová Európy, už odletela aj naša deväťčlenná výprava. Jeden z našich najlepších športovcov, Ján Volko, však v súčastnosti nerieši obhajobu striebra, ale zranenie.

Šprintéra trápi zranenie zadného stehenného svalu, ktoré vzniklo po mítingu v Madride. Jeho sobotňajší štart v behu na 60 m zostáva otázny. Slovenský reprezentat je teraz v neľahkej pozícii, očakávania sú vysoké, no on zostáva nohami na zemi.

Na medailu nemyslí, finále by bolo zázrakom, povedal na stredajšom brífingu pred odletom do Škótska. 

„Nechtiac sme sa dnes dostali do top športových správ … oveľa radšej by sme pútali pozornosť dobrými výkonmi a ešte radšej by sme šli do boja o medaily na HME v Glasgowe. Bohužiaľ, vrcholový šport má aj svoje tienisté stránky a vtedy začína iný boj… Ďakujeme Vám za podporu, povzbudenie, všetky modlitby, vieru máme a tak nádej umiera posledná,” píše na Facebooku.

Na predchádzajúcich HME v Belehrade 2017 slovenský šprintérsky talent získal na 60 m fantastické striebro v novom slovenskom rekorde 6,58. Či ho bude obhajovať, to sa rozhodne až v sobotu, keď sú predpoludním na programe rozbehy na 60 m.

Prečítajte si tiež:
Miska pre psa, surový zemiak, panvica. Toto sú tie najhoršie darčeky na Valentína

Ján Volko a jeho program (2. marec) na halových ME: 

  • Dopoludňajší program:

11:30 Beh na 60 metrov – muži, rozbehy 

  • Večerný program:

20:20 Beh na 60 metrov – muži, semifinále 

21:50 Beh na 60 metrov – muži, finále 

 
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií