Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eiffelovu vežu budú počas tohtoročnej letnej olympiády v Paríži zdobiť olympijské kruhy

Poslednú stovku dní pred letnou olympiádou začnú rátať presne o dva týždne.

9.4.2024 (SITA.sk) – Počas tohtoročných olympijských hier v Paríži umiestnia organizátori tradičné olympijské kruhy na jednu z dominánt francúzskej metropoly – Eiffelovu vežu.

V utorok o tom informovali Francúzi, ktorí sa pripravujú na rovných 100 dní do začiatku OH. Poslednú stovku dní začnú rátať presne o dva týždne.

Štruktúru širokú 29 metrov a vysokú 15 metrom, ktorú tvorí päť kruhov symbolizujúcich päť kontinentov, umiestnia koncom apríla na južnej strane ikonickej veže vo výške približne 60 metrov.

Bude ich možné vidieť priamo od rieky Seina, na ktorej sa 26. júla uskutoční otvárací ceremoniál prestížneho podujatia. OH v Paríži potrvajú do 11. augusta.

Eiffelova veža je neprehliadnuteľnou dominantou Paríža už 135 rokov a meria 330 metrov, nachádza sa neďaleko Seiny.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži
Zdroj: SITA.sk – Eiffelovu vežu budú počas tohtoročnej letnej olympiády v Paríži zdobiť olympijské kruhy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií