fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Juventus čelí obvineniam z podvodu pri vyplácaní miezd hráčom počas pandémie, peniaze im mal dávať klub tajne

Až 23 hráčov súhlasilo so znížením platu na štyri mesiace, aby pomohli klubu prečkať krízu.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2023 (SITA.sk) – Talianska futbalová federácia (FIGC) obvinila klub Juventus Turín a siedmich bývalých členov vedenia “starej dámy” z údajného podvodu pri vyplácaní miezd futbalistom počas pandémie koronavírusu.

Až 23 hráčov súhlasilo so znížením platu na štyri mesiace, aby pomohli klubu prečkať krízu. Juventus oficiálne hráčom neplatil, no v skutočnosti im vraj tajne vyplácal peniaze a futbalisti sa reálne vzdali len mesačného platu.

Klub čaká ďalšie pojednávanie

Medzi obvinenými sú niekdajší prezident klubu Andrea Agnelli, viceprezident Pavel Nedvěd a športový riaditeľ Fabio Paratici. Na Juventus Turín tak čaká ďalšie súdne pojednávanie a znova by mohol prísť o body.

Taliansky najvyšší športový súd klubu pred mesiacom vrátil 15 bodov do tabuľky Serie A 2022/2023, o ktoré prišiel pre trest za finančné machinácie. Aktuálne sú “bianconeri” na druhej priečke a bojujú o účasť v Lige majstrov pre budúcu sezónu.

Prípadom s finančnými machináciami sa zaoberá odvolací súd FIGC, výsledok nového procesu však zrejme nebude známy do konca aktuálnej sezóny. Juventus preto dostal odpočítané body späť a prípadný ďalší trest si odpyká až v budúcom ročníku.

Prečítajte si tiež:
Messi odchádza z francúzskeho Paríž Saint-Germain, kouč Galtier verí vo vrelú rozlúčku

Prokuratúra v Turíne momentálne rieši Agnelliho a ďalších 11 bývalých členov klubu aj v súvislosti s údajným podvodom na milánskej burze, falošným účtovníctvom či manipuláciou s trhom.

Nedvěd aj ďalší uspeli s odvolaním

Vo vedení Juventusu v novembri nastalo “zemetrasenie”, keď z funkcií odstúpili šéf klubu Andrea Agnelli, viceprezident Pavel Nedvěd, výkonný riaditeľ Maurizio Arrivabene aj celá správna rada.

Spomenutí predstavitelia klubu údajne v rokoch 2018 až 2020 nelegálne brali provízie z prestupov hráčov a investorom vykazovali falošné zisky. Všetci boli potrestaní zákazom činnosti, no Nedvěd i ďalší uspeli s odvolaním a trest im zrušili.

Agnellimu aj bývalému športovému riaditeľovi Fabiovi Paraticimu, ktorý od roku 2021 pôsobil v anglickom klube Tottenham Hotspur, súd potvrdil dištanc.

Paratici v reakcii na neúspešné odvolanie odstúpil v apríli z funkcie riaditeľa pre futbal v londýnskom klube Tottenham Hotspur. Jeho dištanc na 30 mesiacov zostal v platnosti nielen v Taliansku, ale celosvetovo.

Viac k témam: Serie A
Zdroj: SITA.sk – Juventus čelí obvineniam z podvodu pri vyplácaní miezd hráčom počas pandémie, peniaze im mal dávať klub tajne © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Lewandowski dostal od Ševčenka kapitánsku pásku v ukrajinských farbách, hrdo ju chce nosiť počas MS 2022
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií