Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Calzona má 19. najvyšší ročný plat spomedzi všetkých trénerov na ME 2024

Calzona podľa spomenutého zdroja zarába 540-tisíc eur.

11.4.2024 (SITA.sk) – Kouč slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona poberá spomedzi všetkých trénerov, ktorí sa zúčastnia na tohtoročných majstrovstvách Európy v Nemecku, devätnásty najvyšší ročný plat. Odmeny všetkých 24 stratégov zverejnil web Finance Football.

Nižší ročný plat majú iba piati tréneri

Calzona podľa spomenutého zdroja zarába 540-tisíc eur, pričom do tejto mzdy v rámci rebríčka nezapočítali súbežný úväzok v talianskom klube SSC Neapol.

Nižší ročný plat ako Calzona majú spomedzi účastníkov ME 2024 iba piati tréneri – Talian na lavičke maďarského výberu Marco Rossi, slovinský kouč Matjaž Kek, český kormidelník Ivan Hašek, Rumun Edward Iordanescu a Francúz Willy Sagnol, ktorý vedie tím Gruzínska.

Druhý v poradí je kouč Nemcov

Najvyšším zárobkom spomedzi reprezentačných trénerov, ktorí sa predstavia na tohtoročnom európskom šampionáte, sa môže pochváliť Angličan Gareth Southgate s ročnou gážou v prepočte asi 5,8 milióna eur.

O milión eur menej zarába druhý v poradí – kouč Nemcov Julian Nagelsmann. Na treťom mieste sa s rovnými štyrmi miliónmi eur nachádza španielsky kouč Portugalčanov Roberto Martínez.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy, Platy, Tréner
Zdroj: SITA.sk – Calzona má 19. najvyšší ročný plat spomedzi všetkých trénerov na ME 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií