fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máte radi film Matrix? Tak to sa tešte, pripravuje sa Matrix 4!

Pripravte sa na ďalšiu červenú pilulku. Lana Wachovski, ktorá sa podieľala na tvorbe a réžii priekopníckeho akčného filmu Matrix, dnes pripravuje štvrtý diel.

Máte tip? napíšte nám mailom

Áno, Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss by sa mali vrátiť, aby zahrali svoje ikonické úlohy. Podrobnosti o snímke Matrix 4 sú zatiaľ vzácne, ale film má oficiálny čas uvedenia na trh až v máji 2021. Bolo odhalených niekoľko významných členov obsadenia. Tu je všetko, čo doteraz vieme.

Prvé fotky

Bolo len otázkou času, kým sa niektoré neoficiálne fotografie z prípravy dostanú na internet. To sa presne stalo potom, čo bol Keanu Reeves spozorovaný na uliciach San Francisca a natáčal scénu.

https://www.instagram.com/p/B8NAWjRh0ZP/?utm_source=ig_embed

Noviny San Francisco Examiner uverejnili niekoľko fotiek, ktoré urobila reportérka Amanda Peterson. Zábery bola schopná získať s Reevesom počas filmovania, ako aj jeho fotografie s rovnako hviezdnou herečkou Carrie-Anne Moss, ktorá má úlohu Trinity. Ak niečo z fotiek kričí, je to predovšetkým Reevesov Neo. Očividne opustil svoj čierny „cyberpunkový“ imidž, ktorý prechádzal dielmi nezmenený a tentoraz sa ukazuje v pohodovom štýle.

Len pár mesiacov po oficiálnom potvrdení štvrtého dielu Warner Bros. Pictures zadalo dátum vydania na 21. mája 2021. Zaujímavou náhodou je, že ten istý víkend vyjde Reevesov John Wick: Chapter 4. Je celkom pravdepodobné, že jeden z filmov sa nakoniec presunie vzhľadom na popularitu titulov.

„Mnohé z myšlienok, ktoré sme s Lilly (sestrou) mali pred 20 rokmi, sú dnes ešte naliehavejšie. Som veľmi rada, že tieto postavy som dostala späť do života a som vďačná za ďalšiu šancu pracovať so skvelými ľuďmi.“

To sú slová Lany Wachowski, ktorá vedie výrobu Matrix 4 už od začiatku roka 2020. Medzi spomenutých ľudí, s ktorými by mala režisérka pracovať, patrí spisovateľ Aleksandar Hemon a umelec David Mitchell, ktorí píšu romány a objavili sa v seriáli Sense8.

Prečítajte si tiež:
Za hranicami vzniká jedinečný seriál Slovania o našich predkoch. Prenesie nás do čias Samovej ríše

Kto sa objaví vo filme Matrix 4?

Zatiaľ sa nezdá, že by mala na štvrtej epizóde Matrix spolupracovať aj Lanina sestra. Toby Emmerich ako predseda Warner Bros. Picture Group povedal:

„Sme nadšení, že sa nám podarí s Lanou opäť predstaviť Matrix. Lana je skutočná vizionárka, jedinečný a originálny tvorca filmov. Sme radi, že píše, režíruje a produkuje novú kapitolu.“

Existuje šanca, že Chad Stahelski, režisér Johna Wicka, ktorý bol skvelý dvojník Keanu Reevesa a koordinátor senzácie zvanej Matrix, sa môže do nadchádzajúceho pokračovania vrátiť. Pred oficiálnym oznamom Warner Bros. Stahelski utrúsil, že by „všetko odložil bokom,“ ak by mal pomôcť pokračovaniu.

matrix
Trinity a Neo

Matrix by nebol Matrix bez Keanu Reevesa, ktorý hral hackera Nea zmeneného na „digitálneho mesiáša.“ Dobrá správa teda znie, že Reeves a Moss sú späť. Kvôli osudom oboch postáv na konci pôvodnej trilógie bude potrebné vypracovať dômyselný spôsob, ako znovu Nea a Trinity začleniť do príbehu. Nemal by to však byť problém pre sériu, ktorá si tyká s mystikou, virtuálnou realitou a obrovskými zvratmi deja.

Prečítajte si tiež:
Victoria Beckham pochválila Meghan Markle. Takéto slová by od nej nikto nečakal

Podľa The Hollywood Reporter posledným prírastkom v obsadení je Priyanka Chopra Jonas (nižšie). V súčasnosti o nej nie sú žiadne ďalšie informácie. V polovici októbra sa pridal Neil Patrick Harris. Ani jeho rola nie je známa, ale film bude prvým trhákom, ktorého sa zúčastní.

matrix
Priyanka Chopra Jonas

Matrix 4 posilní tiež Yahya Abdul-Mateen II, ktorý je najviac známy divákom ako Black Manta z Aquamana. Abdul-Mateen II sa objavil v Black Mirror, The Get Down, prerobenom Baywatchi a hral hlavnú úlohu vo Watchmenovi od HBO. Úloha v Matrixe je zatiaľ neznáma, ale povesti naznačujú, že by sa mohol objaviť ako mladšia verzia Morphea. Ani Laurence Fishburne, ani Hugo Weaving, ktorý zobrazil darebáckeho agenta Smitha, totiž neohlásili svoju účasť na projekte.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Variety

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií