Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko musí prehrať, inak by sa Európa mala pripraviť na ďalšie konflikty, uviedla kosovská ministerka Gërvalla-Schwarz

Podpora Ukrajiny zo strany jej mladého národa je bezpodmienečná, a to napriek tomu, že Kyjev neuznal nezávislosť Kosova.

9.5.2024 (SITA.sk) – Kosovská ministerka zahraničia uviedla, že jej krajina je presvedčená, že Rusko musí prehrať vojnu na Ukrajine, aby sa konflikt v Európe ďalej nerozširoval. Ako referuje web news.sky.com, Donika Gërvalla-Schwarz uviedla, že podpora Ukrajiny zo strany jej mladého národa je bezpodmienečná, a to napriek tomu, že Kyjev neuznal nezávislosť Kosova.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajina neuznala Kosovskú republiku ako štát, ale naozaj presne vieme, čím Ukrajina prechádza,“ povedala v rozhovore pre agentúru AP.

„A vieme, že existuje len jedno riešenie nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Európu. Prehrať vojnu môže len Rusko a vyhrať túto vojnu Ukrajina. Inak by sa Európa mala pripraviť na ďalšie konflikty na našom kontinente,“ dodala Gërvalla-Schwarz. Obyvatelia Kosova boli v 90. rokoch minulého storočia terčom vojnových zločinov a iných zverstiev zo strany srbských bezpečnostných síl, čo bola skúsenosť, ktorá viedla Kosovo k hľadaniu nezávislosti.

„Hoci Kosovo je malý štát s veľmi skromnými možnosťami pomoci, snažili sme sa byť Ukrajine veľmi nápomocní a neváhali sme ukázať ľudu a štátu Ukrajina našu bezvýhradnú podporu a sympatie,“ povedala Gërvalla-Schwarz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: podpora ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko musí prehrať, inak by sa Európa mala pripraviť na ďalšie konflikty, uviedla kosovská ministerka Gërvalla-Schwarz © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií