fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Downov syndróm nie je prekážka: Gymnastka a modelka búra predstavy o kráse a úspechu

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa médií možno za príťažlivých považovať len tradične atraktívnych ľudí a všetci ostatní sú na nedosiahnuteľnej úrovni. Nájdu sa však takí, ktorí búrajú predsudky.

Samostatnou oblasťou je svet módy, v ktorom dominujú mladí, štíhli ľudia bielej pleti, bez viditeľného postihnutia. Tieto normy sa však na väčšinu obyvateľstva nevzťahujú a vo väčšine zanechávajú pocity menejcennosti.

Našťastie existujú ľudia, ktorí sú ochotní prekonať svoju komfortnú zónu, porušiť pravidlá šoubiznisu a ukázať svetu svoju definíciu krásy. Tým, že idú proti mainstreamu, podporujú prijatie samých seba a akýsi zdravší prístup našej posadnutosti dokonalosťou.

Príbeh jednej ženy

https://www.instagram.com/p/BtjgV9vg9yg/?utm_source=ig_web_copy_link

Len 26-ročná gymnastka a modelka z Kalifornie, Chelsea Werner, je príkladom inšpirácie ľudí po celom svete. Ako dieťaťu jej diagnostikovali Downov syndróm. Rodičia Chelsey boli informovaní, že vzhľadom na jej nízku svalovú aktivitu bude mať problém s pohybom do konca života. Napriek tomu dcéru povzbudzovali vo fyzických aktivitách, ktoré ju bavili.

Chelsea začala trénovať a postupne sa ukázal jej talent. Gymnastike sa venuje už celé roky. Vlastní pôsobivú zbierku ocenení – 4-krát vyhrala Špeciálne národné olympijské hry. Dokonca si uchmatla prvé miesto na Medzinárodných majstrovstvách sveta pre ľudí s Downovým syndrómom v roku 2012 a následne v roku 2015.

Prečítajte si tiež:
Vrchol ženskej krásy a erotický ideál? Táto žena sa rozhodla stať prvou Barbie vo svojej krajine a zbohatnúť

https://www.instagram.com/p/BoP4BlZg5QP/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BoxEoYkArss/?utm_source=ig_web_copy_link

Chelsea a modeling

Pri gymnastike sa jej aktivity ale nekončia. Chelsea si dláždi aj modelingovú kariéru. Začala s prehliadkou na New York Fashion Weeku v roku 2016 a momentálne pôsobí ako modelka spodného prádla pre spoločnosť Aerie, tiež podpísala zmluvu s agentúrou WeSpeak, ktorá sa pýši nevšednou módou. Aj keď ju niekoľko modelingových agentúr odmietlo, dievča nestráca na optimizme a ďalej ide vlastnou cestou.

Ako gymnastku a modelku ju ešte čaká veľa úspechov. Je dôkazom toho, že s dostatočným úsilím a húževnatosťou nie je nič nemožné. Pre americký magazín povedala: „Nemyslím si, že ľudia s Downovým syndrómom sú v povedomí spoločnosti…čím viac sa budeme prezentovať, tým lepšie ľudia uvidia, akí schopní dokážeme byť.”

https://www.instagram.com/p/Bmg_QMdAMja/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BdLqqt_HtKB/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BeJdsJ1HlfY/?utm_source=ig_web_copy_link

Vďaka pionierom ako Chelsea začína byť svet tolerantnejší voči modelom a gymnastom, ktorí nedosahujú dané stereotypy. Jej práca inšpiruje tisícky jej instagramových sledovateľov s podobným ochorením.

Zdroj: powerfulmind.co

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií