Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obilná dohoda je ohrozená, zmenila sa na komerčný vývoz ukrajinských potravín do dobre živených krajín, tvrdí Rusko

„Je zrejmé, že nie sú dôvody na ďalšie pokračovanie ‚Čiernomorskej iniciatívy‘,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

5.7.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo zahraničných vecí sa v utorok vyjadrilo, že nevidí dôvod na obnovenie čiernomorskej obilnej dohody, ktorú sprostredkovala Organizácia Spojených národov (OSN).

Informuje o tom spravodajský portál CNN s tým, že platnosť dohody vyprší 17. júla.

„Čiernomorská iniciatíva, ktorej cieľom bolo poskytnúť pomoc krajinám v núdzi v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike, sa zmenila na čisto komerčný vývoz ukrajinských potravín do „dobre živených“ krajín,“ tvrdí rezort vo vyhlásení a zároveň kritizuje Západ za to, že odmieta zmierniť sankcie voči Rusku.

„Je zrejmé, že nie sú dôvody na ďalšie pokračovanie ‚Čiernomorskej iniciatívy‘,“ uviedlo ruské ministerstvo.

Dohodu, ktorú OSN a Turecko prvý raz sprostredkovali v júli minulého roka s cieľom zaručiť bezpečnú plavbu pre lode prepravujúce životne dôležité obilie vyvážané z Ukrajiny, zatiaľ naposledy predĺžili v máji.

Viac k témam: čiernomorská obilná dohoda, obilie, rusko-ukrajinský konflikt, sankcie voči Rusku
Zdroj: SITA.sk – Obilná dohoda je ohrozená, zmenila sa na komerčný vývoz ukrajinských potravín do dobre živených krajín, tvrdí Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií