fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počas zápasu Slovanu Bratislava a Spartaka Trnava zasahovala polícia, zranili sa štyri osoby

Futbalový zápas bol pokojný až do chvíle, keď krátko pred koncom došlo v sektore D určenom pre fanúšikov hostí k násilnému poškodzovaniu ochranných sietí, a preto hrozil pád fanúšikov.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.3.2023 (SITA.sk) – Niekoľko incidentov riešila bratislavská krajská polícia počas sobotňajšieho futbalového zápasu medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Futbalový zápas bol pokojný až do chvíle, keď krátko pred koncom došlo v sektore D určenom pre fanúšikov hostí k násilnému poškodzovaniu ochranných sietí, a tak hrozil pád fanúšikov.

Verejný poriadok

„Z toho dôvodu bol vykonaný zo strany príslušníkov policajného zboru služobný zákrok a do niekoľkých minút bol obnovený verejný poriadok. Pri tejto udalosti došlo k zraneniu štyroch osôb z radov fanúšikov,“ informovala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Protiprávne konania, ku ktorým došlo v tomto sektore, momentálne polícia dokumentuje a vyhodnocuje.

Prvého priestupku sa dopustil už po príchode na Železničnú stanicu Bratislava – Nové Mesto fanúšik FC Spartak Trnava, ktorý aj napriek zákazu používal pyrotechnický výrobok. Dostal blokovú pokutu. Počas presunu fanúšikov do priestorov Národného futbalového štadióna jedna z osôb neuposlúchla výzvu verejného činiteľa, polícia ho riešila v blokovom konaní.

Obmedzenie na slobode

Po skončení športového podujatia jeden z fanúšikov FC Spartak Trnava neuposlúchol výzvu verejného činiteľa. Keďže dotyčný sa dopustil uvedeného priestupku opakovane, bude ho polícia riešiť v správnom konaní. Jeden z fanúšikov pri odchode zo zápasu poškodil sklenenú výplň autobusu.

Prečítajte si tiež:
Tréner Weiss zobral prehru Slovana s Ferencvárosom na seba, emócia mu zatemnila mozog a zle striedal (video)

„Z toho dôvodu policajti ihneď zakročili a osobu podozrivú z trestného činu poškodzovania cudzej veci obmedzili na osobnej slobode,“ doplnila polícia.

Viac k témam: Futbaloví fanúšikovia, Pokuta, Výtržnosti fanúšikov
Zdroj: SITA.sk – Počas zápasu Slovanu Bratislava a Spartaka Trnava zasahovala polícia, zranili sa štyri osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií