Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin chce pokračovať vo vojne na Ukrajine a vytvorí nárazníkovú zónu, vyhrážal sa aj zradcom

Vladimir Putin tiež sľúbil, že v novom funkčnom období posilní ruské ozbrojené sily.

18.3.2024 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin po prezidentských voľbách sľúbil, že v novom funkčnom období bude pokračovať vo vojne proti Ukrajine a posilní ruské ozbrojené sily. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruské štátne médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin povedal, že údajne vysoká účasť vo voľbách bola spôsobená „dramatickými udalosťami, ktoré krajina zažíva“. „Sme nútení doslova brániť záujmy našich občanov so zbraňami v rukách,“ povedal cynicky v narážke na ozbrojenú agresiu proti Ukrajine.

V súvislosti s vojnou na Ukrajine povedal, že má v pláne vytvoriť na území Ukrajiny „nárazníkovú zónu“. Tvrdil, že bude taká hlboká, že pre „prostriedky ničenia, predovšetkým vyrobené v zahraničí“, bude ťažké sa cez to dostať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Šéf Kremľa sa tiež vyhrážal, že so „zradcami“ z protikremeľských dobrovoľníckych formácií bude zaobchádzať „ako keby boli vo vojnovej zóne“.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Putin chce pokračovať vo vojne na Ukrajine a vytvorí nárazníkovú zónu, vyhrážal sa aj zradcom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií