Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi od začiatku invázie na Ukrajinu podľa britských odhadov stratili približne 450-tisíc vojakov

Uviedol to britský minister ozbrojených síl Leo Docherty.

28.4.2024 (SITA.sk) – Rusko od začiatku invázie na Ukrajinu podľa britských odhadov stratilo približne 450-tisíc vojakov a viac ako 10-tisíc obrnených vozidiel.

Uviedol to britský minister ozbrojených síl Leo Docherty, ktorého cituje portál UK Defence Journal. Minister v parlamente povedal, že zabitých a zranených príslušníkov ruskej armády je zhruba 450-tisíc a ďalšie desaťtisíce dezertovali.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Počet úmrtí príslušníkov ruských súkromných vojenských spoločností podľa jeho slov nie je známy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Podľa britských odhadov Rusi stratili aj viac ako 10-tisíc obrnených vozidiel vrátane takmer 3-tisíc tankov, 109 lietadiel, 136 vrtuľníkov, 23 námorných plavidiel a viac ako 1 500 delostreleckých systémov.

Britské odhady strát ruského vojenského personálu sa približujú oficiálnym odhadom Ukrajiny, ale údaje o počte stratenej techniky sa výrazne líšia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi od začiatku invázie na Ukrajinu podľa britských odhadov stratili približne 450-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií