Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi podľa potvrdených údajov prišli od konca februára o viac ako 3-tisíc vojakov, uviedli ruské médiá

Predpokladaný skutočný počet zabitých ruských vojakov je vyšší.

18.3.2024 (SITA.sk) – Od konca februára na Ukrajine podľa potvrdených údajov z otvorených zdrojov prišlo o život 3 047 ruských vojakov, uviedli nezávislé ruské médium Mediazona a ruská služba BBC. Od začiatku vojny proti Ukrajine tak potvrdili smrť už 47 701 ruských vojakov.

Ich informácie pochádzajú zo zverejnených nekrológov, správ príbuzných, správ regionálnych médií a miestnych úradov. Predpokladá sa však, že skutočný počet zabitých ruských vojakov je podstatne vyšší. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa údajov Mediazony a BBC od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Moskva stratila viac ako 3 200 dôstojníkov, z toho 381 s hodnosťou podplukovníka a vyššou. Väčšina padlých pochádza z Rostova, Sverdlovska, Čeľabinska a z Baškirskej a Buriatskej republiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi podľa potvrdených údajov prišli od konca februára o viac ako 3-tisíc vojakov, uviedli ruské médiá © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií