fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí športovci nie sú takí neutrálni, ako by MOV chcel. Vojnu podporuje i Pľuščenko a zoznam je dlhší

Ukrajinské ministerstvo mládeže a športu zverejnilo zoznam ruských a bieloruských športovcov, ktorí sú neochvejnými zástancami vojenskej agresie.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2023 (SITA.sk) – Napriek snahám Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o začlenenie športovcov z Ruska a Bieloruska do medzinárodných súťaží ako neutrálnych bez národných symbolov naďalej existuje množstvo ruských športovcov podporujúcich krvavú vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské ministerstvo mládeže a športu zverejnilo zoznam ruských a bieloruských športovcov, ktorí sú neochvejnými zástancami vojenskej agresie rozpútanej šéfom Kremľa Vladimirom Putinom s podporou bieloruského spojenca Alexandra Lukašenka.

Na čele s bývalým krasokorčuliarom

Azda najznámejšou tvárou v menoslove je niekdajší krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko.

Vojenské ťaženie Moskvy a deštrukciu susednej Ukrajiny podporujú taktiež bežec na lyžiach Alexander Boľšunov, gymnasta Ivan Kuľak, boxer Nikolaj Valujev, futbalista Roman Širokov, šachista Sergej Kariakin, plavec Jevgenij Rylov či bývalá moderná gymnastka Alina Kabajevová označovaná za milenku ruského vodcu Putina.

Je ich zrejme ešte viac

Zoznam ukrajinského ministerstva mládeže a športu neobsahuje ďalších športovcov, ktorí sa zúčastnili na propagandistických podujatiach ruského režimu, napríklad gymnastky Dinu a Arinu Averinové či strieborných medailistov zo ZOH 2022 v Pekingu – krasokorčuliarov Jevgeniju Tarasovovú a Vladimira Morozova.

Prečítajte si tiež:
Opäť všetkých dostal. McGregor možno napokon zruší dôchodok a vráti sa

Viac k témam: bieloruskí športovci, Bieloruský prezident, Ruskí športovci, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ruskí športovci nie sú takí neutrálni, ako by MOV chcel. Vojnu podporuje i Pľuščenko a zoznam je dlhší © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií