Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Scholz sľúbil Zelenskému pokračovanie vojenskej podpory, hoci Nemecko nedodá Ukrajine strely Taurus

Obaja lídri spolu hovorili v ten istý deň, v ktorý nemeckí zákonodarcovia odmietli novú výzvu opozície na dodávky rakiet dlhého doletu Taurus Ukrajine.

14.3.2024 (SITA.sk) – Berlín bude naďalej podporovať Kyjiv vo vojenskej sfére „v úzkej koordinácii s európskymi a medzinárodnými partnermi“.

Ako uviedol hovorca nemeckého kancelára, Olaf Scholz to povedal vo štvrtok v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obaja lídri spolu hovorili v ten istý deň, v ktorý nemeckí zákonodarcovia odmietli novú výzvu opozície na dodávky rakiet dlhého doletu Taurus Ukrajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Scholz pritom v stredu v parlamente obhajoval svoje odmietanie dodať Ukrajine rakety Taurus. „Podľa mňa je to zbraň veľmi dlhého doletu,“ povedal Scholz v nemeckom parlamente.

„Vzhľadom na to, že je dôležité nestratiť kontrolu nad terčmi, túto zbraň nemožno použiť bez nasadenia nemeckých vojakov. To odmietam,“ vyhlásil kancelár.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, strely Taurus
Zdroj: SITA.sk – Scholz sľúbil Zelenskému pokračovanie vojenskej podpory, hoci Nemecko nedodá Ukrajine strely Taurus © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií