Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf francúzskej diplomacie sa pokúša o deeskaláciu konfliktu medzi Hizballáhom a Izraelom

Séjourné má na programe stretnutie s predstaviteľmi mierových síl OSN na juhu Libanonu.

28.4.2024 (SITA.sk) – Francúzsky minister zahraničných vecí Stéphane Séjourné v nedeľu pricestoval do Libanonu v rámci diplomatických snáh o dohodnutie deeskalácie konfliktu na libanonsko-izraelských hraniciach.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Séjourné má na programe stretnutie s predstaviteľmi mierových síl OSN na juhu Libanonu, s predsedom libanonského parlamentu, šéfom armády, ministrom zahraničia a premiérom.

Vzájomné ostreľovanie sa medzi libanonskou militantnou organizáciou Hizballáh a izraelskou armádou sa odohráva takmer každý deň už takmer sedem mesiacov od vypuknutia vojny medzi palestínskym hnutím Hamas a Izraelom.

Západní diplomati predložili sériu návrhov na ukončenie bojových akcií.

Väčšina je založená na tom, že Hizballáh by stiahol svoje sily niekoľko kilometrov od hraníc, v oblasti by sa posilnila prítomnosť libanonskej armády a vyjednávalo by o stiahnutí izraelských vojakov zo sporných území, ktoré Izrael podľa Bejrútu okupuje odvtedy, ako sa v roku 2000 stiahol z južného Libanonu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: francúzsky minister zahraničných vecí, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Šéf francúzskej diplomacie sa pokúša o deeskaláciu konfliktu medzi Hizballáhom a Izraelom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií