Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sexistické a rasistické reči, talianski komentátori vyrobili počas majstrovstiev sveta v plaveckých športoch škandál

Výkonný riaditeľ televízie RAI oboch mužov poslal z dejiska šampionátu domov a začal voči nim disciplinárne konanie.

18.7.2023 (SITA.sk) – Komentátori talianskej verejnoprávnej televízie RAI čelia disciplinárnemu konaniu za to, že sa počas priameho prenosu zo súťaží v umeleckom plávaní na majstrovstvách sveta v plaveckých športoch v japonskej Fukuoke dopustili prejavov sexizmu a rasizmu.

Športový komentátor Lorenzo Leonarduzzi a jeho spolukomentátor Massimiliano Mazzucchi sa počas súťaže žien v umeleckom plávaní prezentovali sexistickými narážkami na adresu športovkýň a počas mužskej súťaže rasovo urážali plavcov.

Mazzucchi je pritom niekdajší reprezentant Talianska v plávaní, zúčastnil sa aj na dvoch olympiádach.

Televízia RAI dostala počas spomenutých prenosov viacero sťažností od divákov na nevhodné správanie sa komentátorov. Výkonný riaditeľ televízie Roberto Sergio už oboch poslal z dejiska šampionátu domov a začal voči nim disciplinárne konanie.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v plaveckých športoch
Zdroj: SITA.sk – Sexistické a rasistické reči, talianski komentátori vyrobili počas majstrovstiev sveta v plaveckých športoch škandál © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií