Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenky na ME nestačili ani na favorizované Srbky a prehrali s nimi o 38 bodov

Ak sa nesplnia obe podmienky, slovenské hráčky obsadia v D-skupine poslednú 4. priečku a pocestujú domov.

17.6.2023 (SITA.sk) – Slovenskej reprezentácii basketbalistiek nevyšiel ani druhý duel v základnej skupine na majstrovstvách Európy v Izraeli a Slovinsku.

Nasleduje duel s Turkyňami

Po prehre s Maďarkami vysoko 67:89 nestačili zverenky trénera Juraja Suju ani na obhajkyne kontinentálneho titulu Srbky a prehrali s nimi o priepastných 38 bodov – 52:90.

V nedeľu na slovenské reprezentantky čaká duel proti Turkyniam a pokračovanie na turnaji im zaistí iba víťazstvo v kombinácii s triumfom Maďariek nad Srbkami. Ak sa nesplnia obe podmienky, slovenské hráčky obsadia v D-skupine poslednú 4. priečku a pocestujú domov.

„Znova sme čelili obrovskej fyzickej prevahe. Videli sme, ako sa hrá špičkový európsky basketbal, koľko fyzickosti a kontaktov tam je. Nedokázali sme tomu odolávať, ale na druhej strane musím povedať, že dievčatá robili všetko, čo mohli a dali do toho všetko,“ komentoval druhý prehru na turnaji kouč Juraj Suja podľa oficiálneho webu Slovenskej basketbalovej asociácie.

Zaostávali za favoritkami

Slovenské reprezentantky od úvodu zaostávali za favoritkami a už po prvej štvrtine prehrávali o 18 bodov (12:30). V druhej časti si Srbky udržiavali náskok, po tretej desaťminútovke však viedli už o 30 bodov (65:35).

Nič sa nezmenilo ani v záverečnej časti a oba tímy dohrávali duel aj s hráčkami, ktoré zatiaľ nedostávali veľa príležitostí.

„Myslím si, že Srbky nám ukázali kvalitu, na akej sú úrovni a výsledok hovorí za všetko,“ zhodnotila osembodová Barbora Wrzesiňská.

Šesťbodová Sabína Oroszová doplnila: „Vedeli sme, že nás toto čaká a predsa nás to ako keby trochu prekvapilo, v tom zlom zmysle slova. Nevedeli sme sa vyrovnať s ničím na doskoku. Myslela som si, že nám tento súper bude sedieť lepšie, lebo nemá až takú výškovú prevahu ako Maďarky, ale Srbky boli oveľa agresívnejšie na doskoku a podľa mňa to nás zabilo.“

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v basketbale
Zdroj: SITA.sk – Slovenky na ME nestačili ani na favorizované Srbky a prehrali s nimi o 38 bodov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií