Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenské reality shows, ktoré napriek ich stupidite milujeme

Zatiaľ presne nevieme presne prečo sa môže istý žáner prízemných relácií tešiť našej obľube, no môžeme sa domnievať. Možno práve preto, že sa radi zasmejeme na druhých. Možno práve preto, lebo nás zaujíma súkromie iných, zvláštnych obyvateľov našej krajiny a možno práve preto, že ich sledovanie považujeme za najlepší psychický ventil po náročnom dni. Toto sú relácie, ktoré sa môžu tešiť našej obľube napriek tomu, že ich sami často označujeme za prízemné a hlúpe:

Farmár hľadá ženu

Naši českí susedia majú túto reláciu taktiež, avšak rozhodli sa ju poňať úplne inak, ako slovenský produkčný tím. Poňali ju totiž ako serióznu zoznamku, kde mali všetci zúčastnení reálnu šancu a priestor nájsť si partnera do života a to bez sarkastických poznámok moderátora. U nás tomu je však inak, slovenská produkcia sa rozhodla na castingu vybrať tie „najlepšie“ špeciality, ktoré sa ho zúčastnili, z čoho však vzniklo zopár pamätných momentov. 

Mama ožeň ma

„Ró-mán! Rrrrromanko!“ ozýva sa v našej hlave po prvom zhliadnutí tejto relácie. Nezadaní postarší mládenci zatúžili po žene, ktorú im musí schváliť ich mama. Tá je prítomná počas celého procesu zoznamovania sa s potenciálnymi nevestami a neraz zamieša karty.

Farma

Dobre, možno to je súťaž, no mentálna úroveň súťažiacich z tejto relácie robí taktiež dobrú grotesku, ktorá nám slúži v sychravé, nudné dni. Kto? S kým? Kedy? Kde? Občas sa musíme zamyslieť, aby sme si uvedomili, či pozeráme mexickú telenovelu alebo súťaž o nejaké tie drobné.

Zámena manželiek

Tento koncept sme prebrali od Čechov a mnohí si povedia, že naozaj má niečo do seba, nakoľko je zostavovaný psychológmi, no pravdou je, že najneodolateľnejším faktorom tejto relácie je súkromie iných. Áno, presne tak, to je to, do čoho túžime vždy nahliadnuť. Neraz sa v duchu pýtame, či vymenené manželky nič nemali s dočasnými manželmi. To však väčšinou zostáva zahalené rúškom tajomstva.

Svadba na prvý pohľad

A máme tu novinku! Hoci sme mali zatiaľ možnosť vidieť len štyri časti, už s napätím čakáme na ďalšie. Ako dopadne osud alfasamice Gabiky a pomalšieho Stana? A čo Júliine žiarlivé scény na jogínku? Ozaj a v tej ďalšej prepukne kauza „Lucia a porno“! Och, už nech to je!

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií