Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spôsob vyšetrovania Dankovej nehody oslabuje dôveru v políciu, KDH nesúhlasí s jej uzavretím v podobe priestupku

V reakcii na návrh vyšetrovateľa uzavrieť nehodu ako priestupok to vyhlásil bývalý minister spravodlivosti Karas.

15.3.2024 (SITA.sk) – Zo strany orgánov činných v trestnom konaní treba jasne a zrozumiteľne verejnosti objasniť závery vyšetrovania nehody Andreja Danka (SNS) tak, aby boli vylúčené pochybnosti, že došlo k zvýhodneniu predsedu koaličnej strany. V reakcii na návrh vyšetrovateľa uzavrieť Dankovu nehodu ako priestupok to vyhlásil bývalý minister spravodlivosti Viliam Karas (KDH).

„Je pre mňa nepredstaviteľné, že nehoda Andreja Danka sa tak dlho vyšetruje a doteraz sme ako daňoví poplatníci nevideli kamerový záznam. Takýmto spôsobom sa vôbec neposilňuje dôvera v políciu a inštitúcie,“ skonštatoval poslanec KDH František Majerský.

Podľa hovorkyne bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriely Kováčovej v trestnej veci vedenej pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia rozhodol poverený príslušník Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava o postúpení trestnej veci inému orgánu, konkrétne oddeleniu bezpečnosti cestnej premávky Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava IV.

Dôvodom uvádzaným v jeho uznesení je zistenie, že výsledky skráteného vyšetrovania preukazujú, že nejde o trestný čin, ale o skutok, ktorý by mohol byť priestupkom.

Šéf národniarov vo štvrtok 11. januára okolo 23:30 narazil do semaforu v bratislavskej Dúbravke. Po nehode z miesta odišiel. Policajtom Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, ktorí objasňovali dopravnú nehodu, sa s Dankom podarilo skontaktovať až v piatok 12. januára o 14:30. Vypočuli ho a podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Nehoda Andreja Danka, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk – Spôsob vyšetrovania Dankovej nehody oslabuje dôveru v políciu, KDH nesúhlasí s jej uzavretím v podobe priestupku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií