Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

RTVS na odovzdávaní cien Slnko v sieti získala až 17 ocenení, čierna komédia Invalid bola úspešná a zvíťazila v siedmich kategóriách

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) získala na piatkovom odovzdávaní Národných filmových cien Slnko v sieti 17 ocenení z celkovo 18 kategórií.

27.4.2024 (SITA.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) získala na piatkovom odovzdávaní Národných filmových cien Slnko v sieti 17 ocenení z celkovo 18 kategórií. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Dominika Hovorková Ertelová.

V kategórii Najlepší hraný film zvíťazila čierna komédia Invalid od režiséra Jonáša Karáska, ktorá nazbierala spolu sedem ocenení. Divácka cena Slnko v sieti, o ktorej v internetovom hlasovaní rozhodla verejnosť, rovnako patrila filmu Invalid.

Odovzdaná bola aj cena za Výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre, ktorú dostala herečka Božidara Turzonovová.

Slnko v sieti je Národná filmová cena, ktorú udeľuje Slovenská filmová a televízna akadémia od roku 2004. Do hodnotenia za rok 2023 bolo prihlásených 34 filmových a televíznych diel – 11 hraných filmov, 13 dokumentárnych filmov, šesť animovaných filmov a štyri televízne filmy/minisérie/seriály.

Viac k témam: Ocenenie, Slnko v sieti
Zdroj: SITA.sk – RTVS na odovzdávaní cien Slnko v sieti získala až 17 ocenení, čierna komédia Invalid bola úspešná a zvíťazila v siedmich kategóriách © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií