fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úžasné futbalové ihriská na neobyčajných miestach! Tak schválne, kam by ste sa pozerali skôr?

Máte tip? napíšte nám mailom

Láska k futbalu nepozná hranice a o tom svedčia aj tieto futbalové ihriská, ktoré vznikli na naozaj neobvyklých miestach. To, že majú svoje čaro sa presvedčte sami a napíšte nám, ktorý štadión sa vám páči najviac. 

 

Allalin Glacier, Penninské Alpy, Švajčiarsko

Približne 3500 metrov nad morom, na ľadovci Allalin v Alpách, sa v marci 2016 odohral amatérsky zápas medzi Talianskom a Švajčiarskom. Kvôli tomuto nezvyčajnému dočasnému ihrisku bol okamžite zaradený medzi svetové rekordy.

Štadión
firotour.sk

Štadión Eidi, Faerské ostrovy

Každá dedina na Faerských ostrovoch má vlastný futbalový štadión. Ľudia tam totižto futbal milujú. Ihrisko Eidi je však naozaj výnimočné, pretože ho obklopuje severný Atlantický oceán.

Štadión
firotour.sk

Štadión Henningsvaer, súostrovie Lofoty, Nórsko

Štadión v malej rybárskej dedinke Henningsvaer sa nachádza na jednom z 80 ostrovov súostrovia Lofoty pri nórskom pobreží. Očarujúca lokalita ukrýva v sebe jedno z najzachovalejších tajomstiev sveta.

Štadión
firotour.sk

Štadión Ottmar Hitzfield, Švajčiarsko

Najvyššie položený štadión v Európe sa nachádza vo švajčiarskych Alpách vo výške 2000 metrov nad morom. Na ihrisko Ottmar Hitzfield sa dá dostať lanovkou, kde sa zmestí 10 ľudí naraz, alebo 45- minútovou túrou.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #4 Solčiansky kaštieľ
Štadión
firotour.sk

The Float, Marina Bay, Singapur

V časti Marina Bay v Singapure sa nachádza plávajúca platfotma, na ktorej je futbalové ihrisko. Kapacita tohto štadiónu je neuveriteľných 30 tisíc ľudí a svojho druhu je najväčšia na svete.

Štadión
firotour.sk

Strecha obchodného domu, Tokyo

Toto ihrisko je síce futsalové, ale aj tak stojí za spomenutie. V známej časti Šibuja v Tokyu, priamo na obchodom centre, je vybudované toto úžasné ihrisko s krásnym výhľadom.

Štadión
firotour.sk

 

 

Zdroj/ Foto: https://www.idem.firotour.sk/clanok/futbalove-ihriska-na-neobvyklych-miestach-sveta-dokazuju-ze-laska-k-futbalu-nepozna-hranice

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií