Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo finále slalomu Svetového pohára skončila Petra Vlhová tretia. Celkovo je ale druhou najlepšou na svete

Dnes sa konalo finále slalomu Svetového pohára v andorrskom Soldeu. Prvá sa umiestnila Mikaela Shiffrinová, druhá skončila Wendy Holdenerová a tretie miesto obsadila Slovenka Petra Vlhová.

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová skončila počas dnešného finále slalomu Svetového pohára na 3. mieste.

Najlepšie sa v prvej časti umiestnila Wendy Holdenerová zo Švajčiarska. Petra po prvom kole získala tretí najlepší čas, a to 53,14 sekundy.

Samotná Petra v interview prezradila, že počasie v Soldeu je horúce a v spomínanom prvom kole nedosiahla taký čas ako si predstavovala.

Petra dnes skončila na treťom mieste. Zaostala za Shiffrinovou aj Holdenerovou. Zdroj: sport.aktuality.sk

Finále slalomu Svetového pohára vyhrala po druhom kole Mikaela Shiffrinová s časom 1,48,15 sekundy.

Druhú priečku obsadila Wendy Holdenerová, ktorá stratila na vedúcu Mikaelu 0,07 sekundy. Tretia skončila Petra Vlhová so stratou 1,2 sekundy.

Aj napriek dnešnému zisku tretieho miesta sa Petra Vlhová umiestnila v tomto ročníku slalomu Svetového pohára na konečnom druhom mieste.

Vo všetkých ôsmich slalomoch obsadila pódiové umiestnenie, a to raz vyhrala, šesťkrát bola druhá a a dvakrát tretia.