Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Turecký minister zahraničia Fidan a Lavrov diskutovali o zachovaní čiernomorskej obilnej dohody

Počas telefonátu hovorili aj o situácii na Ukrajine.

9.7.2023 (SITA.sk) – Turecký minister zahraničia sa so svojím ruským náprotivkom zhováral o čiernomorskej obilnej iniciatíve.

Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na turecké médiá. Hakan Fidan a Sergej Lavrov počas telefonátu hovorili aj o situácii na Ukrajine, informuje TRT Haber.

Rusko-ukrajinskú obilnú dohodu, ktorá umožňuje export obilia po Čiernom mori, sprostredkovali vlani v júli Turecko a OSN. Odvtedy ju trikrát obnovili, naposledy v máji. Dohoda by mala vypršať 17. júla. Moskva tvrdí, že nevidí dôvod na obnovenie dohody.

Viac k témam: čiernomorská obilná dohoda, rusko-ukrajinský konflikt, ruský minister zahraničia, turecké médiá, Turecký minister
Zdroj: SITA.sk – Turecký minister zahraničia Fidan a Lavrov diskutovali o zachovaní čiernomorskej obilnej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií