Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská rozviedka pomáha ruským dobrovoľníckym formáciám bojovať proti Putinovmu režimu

Povrdil hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov.

19.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajinské obranné spravodajstvo poskytuje pomoc protiputinovským ruským dobrovoľníckym formáciám, ako sú Légia Sloboda Ruska, Ruský dobrovoľnícky zbor a Sibírsky prápor, ktoré operujú na území Ruska.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vo vysielaní ukrajinskej národnej televízie to povedal hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany pomáha dobrovoľníckym formáciám. Podporovať akcie Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu je tiež povinnosťou Ukrajiny. Títo ľudia prišli pomôcť Ukrajincom oslobodiť sa od ruských okupantov a preukázať odvahu a hrdinstvo na mnohých frontoch, pričom sa priamo zúčastnili na vážnych operáciách. Preto by Ukrajina mala očividne pomáhať aj tým Rusom, ktorí bojujú proti Putinovmu režimu, aby oslobodili Rusko,“ vyhlásil Jusov.

Náčelník štábu Ruského dobrovoľníckeho zboru menom Alexander v utorok vo vysielaní ukrajinskej televízie zdôraznil, že v ruských oblastiach hraničiacich s Ukrajinou prebieha „rozvíjanie útočných operácií a napredovanie celej bojovej línie“.

Dodal, že ruskí dobrovoľníci priviezli všetky zálohy na bojové operácie. Aj keď Kremeľ v uplynulých dňoch viackrát tvrdil, že si poradil s protiputinovskými bojovníkmi a vyhnal ich preč z Ruska, orgány v Belgorodskej oblasti v utorok nariadili evakuáciu 9-tisíc detí z dôvodu pravidelných útokov v oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Belgorodská oblasť, Légia sloboda Ruska, ruské územie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský dobrovoľnícky zbor, Sibírsky prápor
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská rozviedka pomáha ruským dobrovoľníckym formáciám bojovať proti Putinovmu režimu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií