fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Urážky, divoké tlačovky a problémy s alkoholom. Chystá sa zápas roka

Máte tip? napíšte nám mailom

Súboj Wilder – Fury sa uskutoční 1. decembra. Ide o titul organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Očakávaný boxerský zápas medzi neporazeným Američanom a bývalým šampiónom prebehne v Staples Center v Los Angeles. Na štadióne s kapacitou 21 000 miest svoje domáce zápasy hrajú basketbalové tímy NBA Clippers a Lakers, a tiež Kings známi z NHL.

Turné, ktoré promuje duel, sprevádzajú nielen slovné prestrelky, ale aj divoké potýčky.

Wilder už obhájil opasok WBC sedemkrát. Fury sa pokúsi o malú senzáciu, i keď rozhodne nie je outsiderom. Veď 8. novembra 2015 porazil Vladimira Klička a stal šampiónom superťažkej hmotnostnej kategórie organizácií WBA, IBF, WBO aj IBO.

Neskôr však stratil všetky tituly, dokonca mal pozitívny dopingový nález. Priznal, že v tom období bol mániodepresívny a problémy riešil alkoholom.

Neboxoval takmer tri roky. Za ten čas stihol pribrať na 170 kíl, ktoré musel do zápasu dať dole, kým nastúpil proti Albáncovi Seferimu.

Po 924 dňoch sa vrátil do profesionálneho ringu vo veľkom štýle, viac sa však predvádzal ako boxoval. Seferi vtedy odstúpil vo štvrtom kole. Dnes má na konte 27 víťazstiev (19 KO). Wilder má bilanciu 40-0 (39 KO).

Prečítajte si tiež:
Šperky Márie Antoinetty, ktoré ju stáli jej povesť a život, idú do dražby. Pripravte si milióny eur

Fury uspel aj v druhom súboji po návrate, keď zdolal Francesca Pianetu 18. augusta v Belfaste. V ringu potom ohlásili s Wilderom vzájomný duel a ani jeden súper nešetril ostrými slovami.

Wilder bude obhajovať opasok po ôsmy raz. Fury je bývalý majiteľ titulov WBA, IBF a WBO, ktoré momentálne patria ďalšiemu Britovi Anthonymu Joshuovi. Ten ich obhájil len nedávno proti Rusovi Alexandrovi Povetkinovi.

V decembri uvidíme meranie síl, po ktorom si jeden z neporazených zápasníkov pripíše vôbec prvú porážku. Nepochybne zápas roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií